Exdetektiv Komárek měl promluvit k Čapímu hnízdu. Ministr ho mlčenlivosti nezbavil

Autor: ČTK - 
15. 1. 2018
18:59

Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbaví bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti v souvislosti s úterním zasedáním sněmovního imunitního výboru. Metnar to řekl webu Deník.cz. Své rozhodnutí zdůvodnil tím, že nehodlá hrát roli jazýčku na vahách v kauze Čapí hnízdo, o níž nemá informace. Žádost členů imunitního výboru o zbavení mlčenlivosti je navíc podle Metnara nekonkrétní.

V úterý se tak zřejmě při projednávání doporučení k vydání či nevydání Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo výrazně zkrátí jeden bod z pmandátového a imunitního výboru – tím má být právě Komárkův výslech.

„Žádost nebyla konkrétní co do obsahu a rozsahu zbavení mlčenlivosti. Na základě informací, které mám k dispozici, jsem pana Komárka mlčenlivosti nezbavil,“ řekl v rozhovoru rpo Deník.cz ministr vnitra Lubomír Metnar. „Pokud má nějaké zásadní podněty, které zakládají podezření ze spáchání trestného činu, může se obrátit na policii či státního zástupce,“ dodal.

Komárek mluvil o vztahu vyšetřovatele s mafií

Komárkovo pozvání prosadili na mimořádném středečním jednání poslanci hnutí SPD a ANO. „ANO se připojilo k návrhu SPD, a to z toho důvodu, že v médiích proběhly informace o tom, že tento jmenovaný bývalý policista hovořil o jakémsi vztahu vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo s mafií a my prostě považujeme za důležité se s těmi informacemi seznámit,“ uvedla místopředsedkyně výboru Taťána Malá (ANO).

Žádost o zbavení mlčenlivosti měl podat šéf výboru komunista Stanislav Grospič (KSČM). „Mandátový a imunitní výbor uložil předsedovi, aby požádal o zbavení mlčenlivosti tohoto bývalého policisty. Budeme se ho ptát, a pakliže nebude zbaven mlčenlivosti, odpoví nám na věci, na které odpovědět může, bude-li zbaven mlčenlivosti, řekne nám těch věcí víc,“ říkala poslankyně Malá minulý týden. Nyní je jasné, že ke zbavení mlčenlivosti nedojde. 

Řada poslanců již dopředu pochybovala, zda je pozvání Komárka oprávněné a má smysl. Podle opozice si nemá hrát výbor na vyšetřovatele. „Z mého pohledu pozvání pana Komárka má jediný smysl – a tím je diskreditace vyšetřovatele a vlastně tím oddálení vydání nebo změna názoru některých členů, zda-li má být (Babiš) vydán,“ kontroval Pirát a místopředseda výboru Lukáš Bartoň. Narážel přitom na vyšetřovatele kauzy Čapí hnízdo Pavla Nevtípila, který vypovídal u výboru minulý týden. 

Video Poslankyně ANO Taťána Malá: Žádné obstrukce kvůli Babišovi neděláme - Jaroslav Šimáček, Blesk Zprávy
1080p 720p 360p

„Brutální únik informací“ se mu vymstil

Komárek podle dřívějších informací Mladé fronty Dnes zmínil u soudu údajné propojení vyšetřovatele případu Čapí hnízdo Nevtípila s právníkem kontroverzního podnikatele Ivo Rittiga Davidem Michalem.

Sám Komárek na sebe veřejně výrazněji upozornil během týdnů, kdy se řešila reorganizace policie. Nařkl totiž policejního prezidenta Tomáše Tuhého z „brutálního úniku informací“.

Své tvrzení ale nijak nedoložil a u soudu dostal před Vánoci nepravomocně podmíněný trest. Komárek společně s bývalý šéfem ÚOOZ Robertem Šlachtou bojovali proti sloučení elitních policejních útvarů (mj. ÚOOZ) pod Národní centrálu proti organizovanému zločinu.

Video Dohra „války policajtů“? Komárek ponese následky, říká Tuhý - Marcel Mihalik
720p 480p 360p 240p

Doporučujeme
satanas ( 16. ledna 2018 10:47 )

CO se zaseklo tobe ze tu pitchujes mesice stale stejne pitchovinky? Tebe by fakt pohled na nahatou Myrunu nepobavil?

satanas ( 16. ledna 2018 10:44 )

NO vidis Zdendo, co za sCurwenej rezim se od 89 zahalil Ceskou kotlinu..VAs uz zachrani jedine UNOR, vitezny a nafurt!

zdenek43 ( 15. ledna 2018 23:40 )

Babiš má svoji podnikovou policii - Kapitolou samou o sobě je bezpečnostní divize Agrofertu, kterou už čtyři roky vede někdejší náměstek ředitele protikorupční policie (ÚOKFK) Jiří V e s e l ý a v níž údajně pracuje hned několik jeho bývalých kolegů z policejních složek. //13.10.2011- Od policie odcházejí další detektivové - Náměstek šéfa protikorupční policie Jiří Veselý bude od prosince v civilu.// Vicepremiér ale nesází na někdejší elitní detektivy jen ve svém soukromém impériu, řadu z nich dosadil i do vysokých státních funkcí a úřadů spadajících pod jeho resort. Ředitelem klíčového finančněanalytického útvaru, který zkoumá ty největší a nejpodezřelejší finanční transakce v ČR, udělal Babiš bývalého Veselého kolegu z protikorupční policie Libora K a z d u , který vedl šest let plzeňskou pobočku tohoto útvaru. //2.2014-Libor Kazda dříve vedl západočeskou expozituru protikorupční policie, tedy Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality. Loni ale na vlastní žádost od policie odešel.// Ještě do dubnového odchodu z ministerstva vedl tamní regionální audit na odboru kontroly další bývalý detektiv ÚOKFK Ludvík B í n a. Od podzimu 2014 je zase bezpečnostním ředitelem Státní tiskárny cenin patřící pod finance Ivan Č e r n í k , který osm let dělal náměstka pro změnu u policejního Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu. Za ANO zase úspěšně kandidoval na radnici v Českém Krumlově jiný z bývalých kriminalistů protikorupční policie a spolu s Bínou někdejší vyšetřovatel kauzy Opencard Oldřich H l u š k o. Přímo na pražský magistrát se zase za Babišovo hnutí dostal jako radní bývalý detektiv protiteroristického odboru Libor H a d r a v a. Babiš ale personálně sáhl i přímo do centra bezpečnostního aparátu, na ministerstvo vnitra. Odtud získal dokonce prvního náměstka resortu Jana S i x t u , z kterého udělal na financích státního tajemníka a následně ho dosadil do dozorčí rady ČEZ.

zdenek43 ( 15. ledna 2018 23:35 )

 a prave i proto se narychlo aktivizovala VLADA Andreje B A B I S E . . . . . ministr vnitra se zmenil z CSSD naaaaaaaaaa ANO2011 - no a samo ten ministr za ANO2011 prece ho?? nenecha k e c a t - mluvit +++ Ministr vnitra Lubomír Metnar nezbaví bývalého detektiva Jiřího Komárka mlčenlivosti...... ++ Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - 13.12.2017) Milan Chovanec Milan Ch o v a n e c - soudruh-pritel z CSSD - Od 29. ledna 2014 ministr vnitra, od 5. do 13. prosince 2017 v demisi. ++ Prezident České republiky Miloš Zeman jmenoval ve středu 13. prosince 2017 Vnitro povede Lubomír Metnar ANO2011 samo, ze potom K O M A R E K za zasluhy??? prejde do POLICIE AGROFERTU - - - tak jak to bezne chodilo . . . . ++ Babiš má svoji podnikovou policii - Kapitolou samou o sobě je bezpečnostní divize Agrofertu, kterou už čtyři roky vede někdejší náměstek ředitele protikorupční policie (ÚOKFK) Jiří V e s e l ý a v níž údajně pracuje hned několik jeho bývalých kolegů z policejních složek. //13.10.2011- Od policie odcházejí další detektivové - Náměstek šéfa protikorupční policie Jiří Veselý bude od prosince v civilu.// Vicepremiér ale nesází na někdejší elitní detektivy jen ve svém soukromém impériu, řadu z nich dosadil i do vysokých státních funkcí a úřadů spadajících pod jeho resort. Ředitelem klíčového finančněanalytického útvaru, který zkoumá ty největší a nejpodezřelejší finanční transakce v ČR, udělal Babiš bývalého Veselého kolegu z protikorupční policie Libora K a z d u , který vedl šest let plzeňskou pobočku tohoto útvaru. //2.2014-Libor Kazda dříve vedl západočeskou expozituru protikorupční policie, tedy Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality. Loni ale na vlastní žádost od policie odešel.// Ještě do dubnového odchodu z ministerstva vedl tamní regionální audit na odboru kontroly další bývalý detektiv ÚOKFK Ludvík B í n a.

tomik007 ( 15. ledna 2018 21:28 )

Hentoho OLAFA - nejak zapomneli zbavit mlcenlivosti

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa