Faltýnek junior vystřídal Babišova ministra. Místo Plagy je zastupitelem Brna

Autor: ČTK, pk - 
30. 1. 2018
09:35

Jiří Faltýnek (ANO), syn místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka, složil v úterý slib zastupitele Brna. Nahradil ministra školství Roberta Plagu (za ANO), který skončil jako zastupitel kvůli funkci ve vládě. Mandátu se vzdal i poslanec Stanislav Juránek z KDU-ČSL a automaticky přestal být předsedou finančního výboru. Mandát získal jeho kolega Jakub Hruška, předsedu výboru budou volit zastupitelé. Juránek je ještě zastupitelem na kraji.

Plaga byl na kandidátce hnutí ANO v Brně v komunálních volbách v roce 2014. Mandát získal, ale vzdal se ho letos v lednu, protože se loni v prosinci stal ministrem školství. Faltýnek kandidoval také, ale do zastupitelstva se těsně nedostal a dosud byl náhradníkem. Plaga v minulosti zastával funkci náměstka ministerstva školství pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu.

O mandátu pro Faltýnka se mluvilo už před dvěma lety, kdy hnutí vyloučilo tehdejšího radního Tomáše Kratochvíla kvůli nespokojenosti s jeho prací. Kratochvíl sice rezignoval na funkci radního, ale mandátu, který by získal Faltýnek, se odmítl vzdát. Později skončil Kratochvíl u soudu, kde dostal podmíněný trest za krácení daní u své nábytkářské firmy Toka. Takzvaná podmínka jej však nenutí mandát složit.

Juránek byl prvním jihomoravským hejtmanem a vládl dvě volební období. Poté se stal senátorem, předloni však senátorský post neobhájil. Díky preferenčním hlasům se dostal z nevolitelné pozice do zastupitelstva Brna, kde později získal funkci předsedy finančního výboru. Složením mandátu o ni přišel. V krajském zastupitelstvu nadále zůstává.

Sněmovna vydala Babiše a Faltýnka policii:

Video Sněmovna vydala Babiše a Faltýnka policii. A Pákistánce rozzlobila zadržená Češka - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

bullshit ( 30. ledna 2018 12:27 )

Česky lid svobodně rozhodl a tím to končí. Omyl, pouze polovina "lidu" a to hlavně důchodci a méně vzdělaní. Důchodci volili budoucnost svým dětem a vnukům a dali jim do vínku pěkný dárek. Sebestředného mstivého a nesoudného staříka a agenta STB coby předsedu vlády. Nemáme být na co pyšní. Tak si je ty "lide" Milos-Zeman pořádně užij.

vase1 ( 30. ledna 2018 10:57 )

ANO bude líp,ale pro tebe určitě ne.

Milos-Zeman ( 30. ledna 2018 10:28 )

Mí přátelé, jediné co zustavá po zklamání a bolavé hlavě z chlastu,což mají havloidi stále je to,že budou i nadále drahošovci a kavarensky odpad pomlouvat,udadávat,vymýšlet si na Zemana lži,intriky atd...No a co?Vždyt oni tím žijí a na nic jineho IQ nemají,tak nechme je ..Občas dostanou po držce,to schvaluji a občas je take umirnit neni ke škodě,ale jinak je ignorujte ale nepodcenujte.Je to sorta magorů škudců a to nadaváni je jedine co jim zustalo po zmařenych snech a projetych šancích. Česky lid svobodně rozhodl a tim to končí. Je to sorta existencí,které by na západě nechtěli ani k zametání chodníků,tak škodí zde.Budiž jim té jediné radosti dopřáno

Zobrazit celou diskusi
Další videa