Ministr školství Plaga už nebude zastupitelem Brna. Nahradí ho Faltýnkův syn

Autor: ČTK, var - 
16. ledna 2018
16:06

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) se vzdal mandátu zastupitele města Brna. Nahradil ho Jiří Faltýnek, syn místopředsedy ANO Jaroslava Faltýnka. Slib složí 30. ledna, řekl novinářům primátor Brna Petr Vokřál (ANO).

Plaga byl na kandidátce hnutí ANO v komunálních volbách v Brně a získal zastupitelský mandát. Loni 13. prosince se stal ministrem školství, a proto ho nahradí Faltýnek mladší, který se do brněnského zastupitelstva nedostal a byl náhradníkem v pořadí.

Plaga byl v minulosti náměstek ministra školství pro řízení sekce vysokého školství, vědy a výzkumu. O získání mandátu brněnského zastupitele pro Faltýnka se mluvilo už dříve. Hnutí totiž před dvěma lety vyloučilo ze svých řad tehdejšího radního Tomáše Kratochvíla, kterého kritizovalo za jeho práci. Kratochvíl sice rezignoval na funkci radního, ale mandátu, který by získal Faltýnek, se odmítl vzdát.

Kratochvíl skončil i u soudu, který mu dal podmínku za krácení daní u jeho nábytkářské firmy Toka. Podmínka ho však nenutí složit mandát.

Video Protesty akademiků jsme zažehnali, tvrdí ministr Štech po zvýšení rozpočtu - Blesk - Zuzana Štíchová

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tomik007 ( 16. ledna 2018 19:09 )

uz roztahuju chapadla

renataren ( 16. ledna 2018 18:41 )

To neděláš dobře Jaroušku... Dosazovat na teplá místečka své dětičky... Už jsi jako všichni ostatní tímhle... HNUS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

zdenek43 ( 16. ledna 2018 17:29 )

 to je sestava lidi v B R N E .... 5.2017 - Kauza se dotýká i zetě náměstkyně ministra financí Andreje Babiše (ANO) Aleny Schillerové Mezi obviněnými je podle ČT například bývalý policista z Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Michal Ratajský nebo majitel investiční skupiny DRFG David Rusňák, který podniká v nemovitostech, telekomunikacích či teplárenství. Rusňák je zeť náměstkyně ministra financí Aleny Schillerové, kterou před několika dny hnutí ANO navrhlo do funkce ministryně financí, ale premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) tuto nominaci odmítl. David Rusňák je štědrým sponzorem hnutí ANO. V roce 2014 mu věnoval 1,5 milionu korun. Jeho manželka Petra Rusňáková – dcera Babišovy náměstkyně Aleny Schillerové – je brněnskou radní pro cestovní ruch a marketing. Před komunálními volbami dala hnutí 200 tisíc. Ratajský působil v ÚOOZ do srpna 2009. Nyní je podle ČT společníkem v bezpečnostní agentuře CS Solution Group, která zajišťuje profesionální ochranku, ostrahu objektů i ochranu informačních technologií. ..... f o rrrrrrr ....... Alena Schillerová (* 18. března 1964 Brno) je česká právnička, od prosince 2017 ministryně financí ČR v Babišově vládě

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud