Vedení ČSSD padne, přiznal Chovanec. Nového „šéfa“ mají volit všichni členové

Autor: base, ČTK - 
28. 10. 2017
11:13

Současné vedení ČSSD na dubnovém mimořádném sjezdu strany skončí, oznámil v sobotu podle informací ČTK na krajské konferenci na Vysočině statutární místopředseda sociální demokracie Milan Chovanec. Navrhuje, aby nového předsedu volili přímo všichni členové strany. Podle něj by strana také měla zvážit, jestli by nebylo vhodného oslovit pro kandidaturu na předsedu také nestraníky.

Chovanec podle informací ČTK spolustraníkům z Vysočiny řekl, že strana v současné krizové situaci potřebuje v čele člověka, který bude mít silnou podporu členů i mandát. Proto chce navrhnout, aby byl volen přímo. Předsedu ČSSD volí podle stanov strany na dobu dvou let sjezd, pokud ústřední výkonný výbor (ÚVV) nerozhodl o přímé volbě předsedy. Chovanec delegátům konference ve Větrném Jeníkově řekl, že příští pátek navrhne předsednictvu strany svolat ÚVV už na listopad.

Chovanec na Vysočině uvedl, že se nebrání tomu, aby se sjezd uskutečnil dříve. Dubnový termín ale považuje za nejvhodnější také kvůli tomu, že umožní, aby se přímé volby předsedy zúčastnil co největší počet lidí, kteří by zároveň měli dostatek času objet regiony a představit tam svůj program a koncepci.

Sociální demokracie ve sněmovních volbách obhajovala 20,45 procenta hlasů, získala jen 7,27 procenta. Drtivý propad na jednociferný výsledek nezastavilo ani červnové rozdělení funkcí ve straně mezi Chovance, který v čele ČSSD nahradil premiéra Bohuslava Sobotku, a ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, jenž se stal volebním lídrem.

Chovanec před delegáty krajské konference připustil chyby současného vedení v komunikaci a zdůraznil, že by nové vedení mělo více a lépe komunikovat s členskou základnou na všech úrovních. Budoucnost ČSSD vidí v tom, že se otevře novým členům, odborářům, studentům nebo levicovým intelektuálům.

Strana podle něj také musí dělat jasná a čitelná rozhodnutí. Chovanec v projevu za nešťastné rozhodnutí označil květnové události kolem demise vlády, která později byla stažena. Z vlády byl odvolán tehdejší ministr financí Andrej Babiš (ANO). Situace tehdy vyvolala vládní krizi. Chovanec tehdy prosazoval předčasné volby.

Video Volební lídr ČSSD Lubomír Zaorálek komentuje po tiskové konferenci neúspěšné volby - Jakub Veinlich CNCenter

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

kalina107 ( 29. října 2017 17:04 )

Napiš prosím alespoň jeden kladný výsledek . Já o žádném nevím a to bedlivě sleduji . Kladným výsledkem ale není - LHANÍ , PODVÁDĚNÍ , POKUS O UKRADENÍ TŘÍ BILIONŮ , LIKVIDACE OPONENTŮ I Z VLASTNÍ STRANY , LIKVIDACE POLICIE , atd. Když tak napiš , samotného by mě zajímalo co budeš vydávat za úspěch .

marais ( 29. října 2017 13:57 )

A co jako sama členská základna udělala pro volby? To vedení čssd pracovalo ze všech sil ve vládě, která měla nejlepší výsledky za posledních 20 let.

marais ( 29. října 2017 13:53 )

Členové volají po odstoupení vedení strany, ale kdo zaplatí těch 320 milionů Kč dědicům Altnera? Nebo se členové čssd na dluh složí?

flesch2z ( 29. října 2017 10:44 )

Rychlokvaška, podvodník, dvojitý pučista, mafián a vlastizrádce - to je Chovancova kariéra v ČSSD. A takové je celé vedení ČSSD + zloději a vrazi. Zadupat vás-ČSSD do jádra zeměkoule, když chcete být v jádru. Už aby nastal váš-ČSSD definitivní konec. Diktát a cenzura konečně skončí.

jiri.k ( 28. října 2017 22:46 )

Nejsem si jistej, jestli byl hovnanec komouš, ale další zloděj bureš jím byl stoprocentně. A mafián je dodnes. Všechny zloděje bez ohledu za jakou partaj se schovávaji by měli pozavírat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa