Neděle 16. června 2024
Svátek slaví Zbyněk, zítra Adolf
Oblačno, déšť 23°C

Policie obvinila poslance Novotného a Borku. Za machinace s dotacemi

Autor: pet, ČTK - 
25. července 2017
08:06

Policie obvinila poslance Josefa Novotného (za ČSSD) a Jaroslava Borku (KSČM) v případu údajných machinací s dotacemi z Regionálního operačního programu Severozápad. Informuje o tom server iROZHLAS.cz. V kauze je nyní 26 obviněných. Novotný podá stížnost, Borka se chce s obviněním nejprve seznámit.

Borka a Novotný jsou podezřelí z poškození finančních zájmů Evropské unie a zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Novotného navíc policie podle serveru podezírá ze zneužití pravomoci úřední osoby a účasti na organizované zločinecké skupině. Oba obvinění odmítají.

Určitě podáme stížnost, ale předpokládám, že bude zamítnuta,“ řekl serveru Novotného advokát Josef Lžičař. Další kroky případně podnikne, až se seznámí se spisem. „Něco přišlo, ale byl jsem na dovolené, tak teď se tím budu zabývat,“ uvedl Borka.

Sněmovna vydala oba poslance ke stíhání na začátku června. Mandátový a imunitní výbor hlasoval o doporučení Sněmovně u každého zvlášť. Stejně postupovalo i plénum. Pro vydání Novotného hlasovalo 68 z 85 přítomných poslanců, proti jich bylo sedm. Borkovo vydání ke stíhání podpořilo 69 přítomných poslanců, proti jich bylo šest.

Kauza ROP Severozápad se týká evropských dotací v Ústeckém a Karlovarském kraji. Mezi obviněnými jsou politici, vysocí úředníci a podnikatelé, včetně někdejšího senátora Alexandra Nováka nebo bývalé hejtmanky za ČSSD Jany Vaňhové. V posledních letech už bylo několik lidí kvůli ovlivňování rozdělování dotací v tomto operačním programu odsouzeno.

VIDEO: Sobotka komentoval kauzu ROP Severozápad ve Sněmovně

 

hejhej ( 25. července 2017 16:58 )

Zákony pro ministry , poslance a senátory na míru. Mohou krást, podvádět . Už, aby bylo po vobách a k moci se dostali jiné strany a ne ty, které tam sedí jako žáby na prameni 27 let. Socani mají mezi poslanci dost kriminálníků.

istyl ( 25. července 2017 13:35 )

a najviac ja...a k tomu ríkám ANO, Budě nam lip...me najviac

istyl ( 25. července 2017 11:26 )

to je, bohuzel, pravda...

istyl ( 25. července 2017 11:24 )

nevybudoval, jen se veze ve vybudovanem jinymi...

6010 ( 25. července 2017 11:02 )

Další darebáci, kteří neodolali pokušení.Zavírat je, to je málo.Pro výstrahu bych to věšela veřejně někde na náměstí.Další by si to rozmysleli.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa