Vdova po Romanu Houskovi pozastavila členství v ČSSD. Vaňhová se cítí nevinná

Autor: bru/ČTK - 
22. prosince 2016
19:22

Bývalá hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová dnes pozastavila členství v ČSSD. ČTK to řekl místopředseda chomutovské ČSSD Miloň Houda. Vaňhová, která čelí s dalšími 23 lidmi obvinění v aktuální kauze machinací v Regionálním operačním programu (ROP) Severozápad, byla předsedkyní stranické buňky v Chomutově.

„Jana Vaňhová požádala o pozastavení členství, okresní výkonný výbor jí vyhověl,“ řekl ČTK Houda. O kauze, ve které je Vaňhová obviněná, se podle Houdy ani nediskutovalo. Vaňhová na jednání okresního výkonného výboru byla. „Jsem si jist tím, že se cítí nevinná. Já ctím presumpci neviny. Celý ten zásah je divný, když někdo nechá sebrat 24 lidí,“ doplnil Houda. Nového předsedu bude volit chomutovská ČSSD v únoru.

Vlivná Vaňhová

Vaňhová stála v čele Ústeckého kraje v letech 2008 až 2012, v minulém volebním období byla náměstkyní hejtmana. Zároveň byla členkou ústředního výkonného výboru strany a asistentkou poslance Jaroslava Krákory. Životním partnerem Vaňhové byl vlivný člen ČSSD, podnikatel Roman Houska. Toho před třemi lety před domem v Chomutově zastřelil bývalý voják Michal Krnáč. Dostal za to 13 let vězení.

Už minulý týden ČSSD opustil bývalý náměstek Vaňhové, někdejší krajský předseda strany Arno Fišera. Členství ukončil úplně.

Kauza ROP Severozápad

Policie v souvislosti s evropskými dotacemi z ROP Severozápad obvinila 24 lidí z poškozování zájmů Evropské unie a dalších trestných činů. Velkou část z nich tvoří hodnotitelé projektů. Mezi obviněnými jsou také nynější předseda krajské ČSSD v Karlovarském kraji a starosta Chebu Petr Navrátil, dva bývalí náměstci karlovarského hejtmana Jakub Pánik, Miloslav Čermák nebo Petr Horký, který byl náměstkem hejtmana a místostarostou Mariánských Lázní (všichni ČSSD). Dalšími jsou bývalí vlivní členové ODS, někdejší senátor Alexandr Novák a podnikatel Daniel Ježek. Jediný Ježek je stíhaný vazebně.

zednik ( 23. prosince 2016 13:28 )

Rozkradené miliardy, všichni vily, domy a byty, fin. zajištěné potomstvo na generace dopředu . To vše pouze z platů a mezd a všichni jsou samozřejmě nevinní.

1912 ( 23. prosince 2016 08:35 )

všichni jsou nevinní tito zloději takovou drzost mají a mít hroší kůže se opravdu vyplatí co !!!Ano vrahem a zlodějem se tu v této džungli vyplatí !!

19jirka74 ( 22. prosince 2016 21:12 )

Ty socani jsou pěkný podvodncíci. Ryba smrdi od hlavy a pan Zeman byl dlohuletým předsedou ČSSD!!!

tomik007 ( 22. prosince 2016 19:47 )

Sice pozastavila - ovsem ty machinace ji stejne cisi z oci

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud