Dotační kauza: Bývalý boss z ODS Ježek je ve vazbě, mohl by ovlivňovat svědky

Autor: bru/ČTK - 
15. prosince 2016
07:50

Ústecký okresní soud poslal v noci na dnešek do vazby někdejšího vlivného člena ODS, podnikatele Daniela Ježka. ČTK to řekl soudce Martin Majchrák. Vazbu zdůvodnil obavou z toho, že by Ježek mohl ovlivňovat svědky v dotační kauze ROP Severozápad. Ježek je v případu obviněn spolu s dalšími 23 lidmi.

Většinu ostatních obviněných, mezi kterými je řada politiků z Ústeckého a Karlovarského kraje, policie po výsleších propustila. Mezi nimi i bývalou ústeckou hejtmanku za ČSSD Janu Vaňhovou či šéfa ČSSD v Karlovarském kraji Petra Navrátila.

Daniel Ježek ve chvíli, kdy ho policie převáží k soudu. Ten později rozhodne o vzetí do vazby.Daniel Ježek ve chvíli, kdy ho policie převáží k soudu. Ten později rozhodne o vzetí do vazby. | ČTK

Státní zástupce žádal pro Ježka vazbu i kvůli obavám z útěku, s tím se ale soud neztotožnil. Jednání trvalo nezvykle dlouho, přes čtyři hodiny. „Soud se musel poměrně podrobně zabývat rodinným zázemím pana obviněného, jeho majetkovými poměry, jeho vazbami do zahraničí a dalšími okolnostmi. Jistou roli hraje i skutečnost, že je jedinou z 24 osob, na kterou byl podán návrh na vzetí do vazby. Navíc jde o rozsáhlou a sofistikovanou trestnou činnost, která není běžná, s mimořádně vysokou škodou tvrzenou policejním orgánem,“ řekl Majchrák. Policie Ježka odvezla do vazební věznice v Teplicích. Ježka označil bývalý ředitel ROP Severozápad Petr Kušnierz za toho, kdo o projektech rozhodoval.

Ústecký soud podle Majchráka žádný další návrh na vzetí do vazby zatím nedostal. Policie po rozsáhlém zásahu obvinila 24 lidí z poškozování zájmů Evropské unie a dalších trestných činů v souvislosti s evropskými dotacemi z ROP Severozápad. Ze seznamu všech obviněných, který má ČTK k dispozici, plyne, že velkou část obviněných tvoří hodnotitelé projektů. Experti projekty bodovali a na základě jejich doporučení o nich definitivně rozhodoval výbor ROP Severozápad. Tvořili ho politici Ústeckého a Karlovarského kraje.

Mezi obviněnými jsou bývalá ústecká hejtmanka Jana Vaňhová, starosta Chebu Petr Navrátil, bývalý šéf ČSSD v Ústeckém kraji Arno Fišera (všichni ČSSD), bývalý senátor za ODS Alexandr Novák nebo ředitel Krajské zdravotní Petr Fiala (ODS).

ČTĚTE VÍC: VŠE O DĚNÍ V ROP SEVEROZÁPAD NAJDTE ZDE

Jana Vaňhová žila se severočeským kmotrem Romanem Houskou, kterého zastřelili:

 

zdenek43 ( 15. prosince 2016 11:09 )

dobre nacasovany ....... soudruzi to skutecne moc dobre umi ...... tento tiatr uz mohli provest tesne pred volbama .......Volby do zastupitelstev krajů v roce 2016 se z rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana konaly 7. a 8. října 2016............. jenomze tam jsou hlavne mega jmena ------Mezi obviněnými jsou bývalá ústecká hejtmanka Jana Vaňhová, starosta Chebu Petr Navrátil, bývalý šéf ČSSD v Ústeckém kraji Arno Fišera (všichni ČSSD)......... TAK SE TO NEHODIIIIIIIIIIIIIII ..... no a NABIZI SE DEN .... anoooooo O D S .........15.12.2016.....Obvodní soud pro Prahu 1 začal ve čtvrtek projednávat obžalobu týkající se bývalého premiéra za ODS Petra Nečase, někdejší šéfky jeho kabinetu a nyní manželky Jany Nečasové (dříve Nagyové) a bývalého vysoce postaveného úředníka Romana Bočka. ANO TO JE TEN SPRAVNYYYYYYY TERMIN..... to se bude propagandisticky psat o Necasove to je VLAJKA ODS .... takze se tam strati ta ORANZOVOST SOUDRUHU-PRATEL Z CSSD ..................

zdenek43 ( 15. prosince 2016 10:59 )

hnus hnusacky propagandisticky ...... anooooooooo uz jsem si rikal, ze nam vcera chybel zaber prtavicaka v poutech......... a je to tuuuuuuuuuuuuuuuu anoJEZEK v doprovodu Policie CR ..... jeste ze mu nedali MEDVEDA?????? a co takhle soudruzi - pratele z CSSD ????????, kde je Policie CR predvadi v klepetech??? ano soudruzku-pritelkyni Vanhovou nam predvadeji s kocickou v naruci,,,, jeste ze ji nedaji foto z detmi?????........ neeeee maji nam ji predvadet uplne stejne jako Necasovou .....Policie zveřejnila záznam ze zadržení Nagyové-2013 Ministerstvo vnitra dostalo pokutu za zveřejnění videa ze zatčení Nagyové Úřad pro ochranu osobních údajů uložil ministerstvu vnitra pokutu ve výši šedesát tisíc korun. Důvodem je zveřejnění policejního zásahu při zatýkaní Jany Nečasové, dříve Nagyové. Médiím ho poskytl šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta.

velka_0 ( 15. prosince 2016 10:33 )

velka_0: Martin Talián, Jindřichův Hradec a my : Současnost je například : - Chovanec, plzeňský rychlostudent na dálku a bez docházky, - Urban ČEZ-lobista a bořič registru smluv, - Ludvík a jeho motolští kuliši (protekční tunelářští nenažraní mega zloději a hajzlíci) Chceme je živit z našich daní ? Totéž ODS, TOP, KDU ? Volme Babišovo ANO, Okamurovu SPD a nebo proti ODS,TOP,KDU (3 údajným mafiánským bandám) stále ještě ty naše zlaté komunisty !

trkic ( 15. prosince 2016 08:41 )

Tak uz vime proc chovanec zrusil UOOZ,aby to neprasklo pred volbama, a ted jeste vyzval odbory na drahach, aby pred volbama stavkovaly proti ANO......

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud