Pátek 31. března 2023
Svátek slaví Kvido, zítra Hugo
Zataženo, déšť 13°C

Černochová přestřílela Chovance. Souboj ministra s poslankyní rozhodl samopal

Autor: Marcel Mihalik - 
15. dubna 2017
05:20

Ministr vnitra Milan Chovanec (47, ČSSD) a poslankyně Jana Černochová (43, ODS) platí ve Sněmovně za dva rivaly. Spojuje je ale láska ke zbraním a svorně chtějí do ústavy zakotvit právo na jejich držení. Blesk je proto vyzval na střelecký souboj. Ať ukáží, jak to sami se zbraněmi umí.

Poslankyně Jana Černochová dorazila do podzemní střelnice v pražských Vysočanech v šatech a střevících. „Já se na to po týdnu v Poslanecké sněmovně moc těšila,“ radovala se. Jejím protivníkem tu byl ministr vnitra Milan Chovanec. Blesk je vyzval, aby předvedli, co umí s krátkými a dlouhými zbraněmi, když kritizují evropskou směrnici, která má v členských zemích zakázat některé zbraně.

S průběhem soutěže seznámil oba politiky rozhodčí Jan Korecký. „Budete střílet z tří typů zbraní na terč vzdálený 27 metrů. Pan ministr bude střílet do levé strany, paní poslankyně do pravé strany,“ instruoval. „A můžu střílet do strany pana ministra?“ zavtipkovala Černochová. Prvního střelce určila hra „kámen, nůžky, papír“. Se zaťatou pěstí vyhrál nad roztaženými prsty Černochové (kámen nad nůžkami) ministr vnitra.

Poslankyně byla přesnější se samopalem i pistolí

Souboj začal malorážkou ráže 22LR. První kolo bylo vyrovnané, oba nastříleli shodně 25 bodů. Zlom přišel se samopalem vzor 58, který má být podle Evropské unie zakázaný. Jakmile se ho chopila Černochová s roztaženýma nohama v sukni, dala Chovancovi na odiv své pozadí. „Tohle jen po 22. hodině, pane kolego,“ utrousil ministr k reportérovi. Poslankyně a starostka Prahy 2 vystřílela 25 bodů, zatímco Chovanec za ní ztrácel čtyři.

Ministr vnitra Milan Chovanec a poslankyně Jana Černochová se utkali ve střeleckém souboji. Ministr vnitra Milan Chovanec a poslankyně Jana Černochová se utkali ve střeleckém souboji. | Blesk - Jakub Poláček

Třetí zbraní byla nejčastější česká pistole CZ75. Co se dlouhých zbraní týká, Chovanec střílel s lehkostí a střely lítaly jedna za druhou. Jenže ne každá střela mířila do černého. Poslankyně nad ministrem i v téhle disciplíně vedla o pět bodů.

Podívejte se na video ze střelnice:

Video  Chovanec prohrál střelecký souboj. Poslankyně Černochová ministra přestřílela  - Blesk - Marcel Mihalik
Video se připravuje ...

Ministr uspěl až ve střelbě na čas

Chovanec se vyznamenal až v závěrečné střelbě na čas. „Máte zbraň u pasu. Jakmile zazní zvukový signál, musíte co nejdřív vystřelit na darebáka, kterého máte před sebou,“ úkoloval politiky Korecký a ukázal na terč figuríny. „Střelec připraven?“ ptal se. „Tak snad, jo!“ vzdychl Chovanec a skóroval po jedné sekundě a 41 milisekundách.

Ministr vnitra Milan Chovanec a poslankyně Jana Černochová se utkali ve střeleckém souboji. Ministr vnitra Milan Chovanec a poslankyně Jana Černochová se utkali ve střeleckém souboji. | Blesk - Jakub Poláček

Postřeh Černochové byl o 52 milisekund delší, po zvukovém signálu vystřelila jednu sekundu a 93 milisekund. I tak ale nakonec turnaj vyhrála. „Bylo to odreagování a je vidět, že když se zbraně používají s rozumem, tak můžou nejenom sloužit, ale i bavit,“ shrnul poražený Chovanec.

O nošení zbraní se s oblibou vyjadřuje i prezident Miloš Zeman. Připomeňte si jeho slova:

Video  Zeman a zbraně  - Blesk TV
Video se připravuje ...

Rozhodčí: V případě ohrožení by byli oba přínosem

„Oba stříleli bez závad. Se zbraní zacházet umí a v případě nebezpečí by byli rozhodně přínosem. Na panu ministrovi bylo vidět, že se asi věnuje střelbě z dlouhé zbraně, protože s malorážkou měl skutečně krásný soustřel na terči. Paní poslankyně se evidentně věnuje především samonabíjecím zbraním, pistoli,“ uvedl zkušební komisař Jan Korecký.

kukuku ( 15. dubna 2017 11:19 )

Čím víc odborníků z kategorie politiků (za týden to budou odborníci na něco úplně jiného) necháš mluvit do takového dokumentu a čím víc píč*ovin jako muzea budeš řešit, tím větší paskvil Ti z takového dokumentu vznikne.

bizon_pepa ( 15. dubna 2017 11:05 )

Takže Brusel má pravdu, když ty zbraně zakazuje i v muzeu?

aIIahakbar ( 15. dubna 2017 10:49 )

Ten už trefený je.

aIIahakbar ( 15. dubna 2017 10:46 )

pr.de.latá

kukuku ( 15. dubna 2017 10:45 )

Jaká je nána Černochová ? CHLUP*, HUŇ*, KOZ*, PR*DEL*, STRAK* ??? Tentokrát jsem to nedokázal doplnit.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa