Zimolova ČSSD zneužívala krajské peníze na vlastní propagaci, udeřilo ANO

Autor: red - 
12. dubna 2017
22:10

Jihočeská sociální demokracie pod vedením hejtmana Jiřího Zimoly zneužívala peníze z krajských nemocnic k vlastnímu zviditelnění. Tvrdí to aspoň konkurenční hnutí ANO. Podle šéfky jejich jihočeské frakce Radky Maxové se tak dělo před loňskými krajskými volbami, Maxová to řekla ve středu na tiskové konferenci ve Sněmovně.

„Máme další důkazy, že sociální demokracie používá velmi pravděpodobně veřejné prostředky z krajských nemocnic a organizací k vlastnímu PR. Když se podíváme, jaká média informovala o kauze chalup na Lipně naprosto ve prospěch hejtmana a pana Bláhy (šéf jihočeských nemocnic, který stavěl pro Zimolu a jeho náměstka chaty – pozn. red.), pak je to regionální JTV a regionální server Budějcká drbna,“ uvedla Maxová s tím, že druhé jmenované médium má blízko k PR agentuře Trima.

Video „Chlapské řešení.“ Zimola veřejně oznámil, že jako hejtman skončí 

„A když se podíváme, pro koho tato agentura Trima pracuje, zjistíme, že má smlouvu například s Nemocnicí České Budějovice na částku 1,3 milionu korun ročně a s jihočeskými nemocnicemi na 605 tisíc. Takže to, abychom si četli na Drbně nebo sledovali Jihočeskou televizi, jak pan hejtman a pan Bláha vše vysvětlili, si platí opět bohužel občané Jihočeského kraje ze svého zdravotnického zařízení,“ dodala.

Maxovou ještě víc prý udivilo, že si mediální kampaň od zmíněných médií údajně objednala i jihočeská Správa údržby silnic v hodnotě 200 tisíc, a to loni v září, tedy před krajskými volbami. „Bohužel se začíná ukazovat, že ČSSD má v jižních Čechách více problémů a že chalupy byly jen hrotem ledovce,“ vzkázala prostřednictvím webu Seznam Zprávy.

Ten se snažil kontaktovat i Zimolu, ale odmítl se k záležitosti vyjádřit. Ve středu kvůli kauze rezignoval na post hejtmana.

Video Nejdřív ji utekli kolegové, teď chce být poslankyně Maxová z jihu Čech hejtmanka - Blesk TV

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

zdenek43 ( 12. dubna 2017 23:32 )

s o u d r u h - je mstivy, zakerny, nezapomina......... Kdo nejde s námi, jde proti nám. Zimola a spol maji s t e s t i ??? - ze nejsou 50-leta 20.stoleti - Když komunisté vraždili komunisty Proces se Slánským byl hrůzným vyvrcholením nového kursu v KSČ – hledání vnitřního nepřítele Komunisté zdůrazňovali heslo: Kdo nejde s námi, jde proti nám. Na počátku 50. let ho začali naplňovat hrůzným obsahem. Hledání těch, kdo „nejdou s námi“, vyvrcholilo politickými procesy. Přitom nepřítel se na pokyn Moskvy hledal i uvnitř strany. Jistý si nebyl nikdo, ani nejvyšší představitelé a předváleční členové KSČ. Proces se Slánským a jeho spikleneckým centrem, ve kterém bylo 3. prosince 1952 vykonáno 11 trestů smrti, byl příkladem naprostého podřízení právního systému mocenskému diktátu. Proč k němu došlo? Proč měl zřetelně protižidovské pozadí? Byla KSČ ve skutečnosti tak jednotná, jak se prezentovala navenek? V období 1948 až 1989 Komunistická strana Československa ovládala tehdejší Československo. Zákonem č. 198/1993 Sb. ze dne 9. července 1993 O protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu byl komunistický režim v Československu označen za protiprávní a zavrženíhodný. --++Podle ÚDV bylo v průběhu Komunistického režimu v Československu popraveno pro politické trestné činy 248 osob (247 mužů a Milada Horáková), asi 8000 osob zemřelo ve vězení a 450 při pokusu uprchnout přes železnou oponu. Na hranicích umírali při výkonu služby také členové Pohraniční stráže – celkem jich v letech 1948–1989 bylo 654, z toho většina nehodou, sebevraždou či zastřelením kolegou. Pouze deset jich zemřelo při přestřelkách s uprchlíky. Do vězení bylo z politických důvodů odsouzeno přes 205 000 lidí, do táborů nucených prací bylo bez soudu zařazeno asi 20 000 lidí a do Pomocných technických praporů z politických důvodů asi 22 000 osob. Do zahraničí uprchlo v letech 1948–1987 170 938 občanů. ++Počet lidí, kteří po únoru 1948 odešli do exilu, se odhaduje na 150 až 200 tisíc občanů+

zdenek43 ( 12. dubna 2017 23:01 )

konecne soudruhy-prateli z CSSD O D S T R A N E N - - - Pucista??? z doby LANKA NAVSTEVA U PREZIDENTA 2013 - - lánský puč“ označuje schůzku, která se odehrála 26. října 2013 na zámku v Lánech po vyhlášení výsledků voleb do Poslanecké sněmovny. Prezident Zeman se zde sešel s vlivnými členy tzv. protisobotkovské frakce ČSSD v čele s Michalem Haškem....účastníci lánské schůzky (Michal Hašek, Milan Chovanec, Zdeněk Škromach, Jeroným Tejc a Jiří Zimola). -JUDr. Michal Hašek - z l i v k i d o v a n - Dne 23. dubna 2014 oznámil, že se vzdává funkce poslance Poslanecké sněmovny PČR a nadále zůstává hejtmanem Jihomoravského kraje. Splnil tak vnitrostranické usnesení zakazující souběh funkcí. Ve středu 30. dubna 2014 odevzdal notářský zápis o své rezignaci na poslanecký mandát předsedovi sněmovny Janu Hamáčkovi. Ve Sněmovně jej nahradil Vlastimil Gabrhel.....rijen 2016 - Jako hejtman na jižní Moravě končí. --JUDr. Jeroným Tejc - z l i k v i d o v a n - Na konci března 2017 oznámil, že nebude kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny PČR v říjnu 2017 a že po volbách odejde z politiky. ---Ing. Zdeněk Škromach - se z l i k v i d u j e sam - bazenky atd. -----Mgr. Jiří Zimola - z l i k v i d o v a n Dne 11. dubna 2017 však oznámil, že na nejbližším krajském zastupitelstvu na funkci hejtmana rezignuje. NO A SOUDRUH-PRITEL CSSD CH O V A N E C ?????? - - - Bc. Milan Chovanec - ZA PODRAZACKE CHOVANI - povysen za zasluhy o vystavbu strany a statu - - - - od ledna 2014 ministr vnitra ČR - Vláda Bohuslava Sobotky (29.01.2014 - trvá) //V úterý 29. října Hašek v pořadu Interview Daniely Drtinové na ČT24 několikrát tvrdil, že se lánská schůzka s prezidentem nekonala, avšak ještě během rozhovoru vyšlo najevo, že lhal. Schůzku totiž potvrdil Milan Chovanec, jehož vyjádření zaznělo na konci pořadu. Hašek se potom odvolával na to, že se s účastníky schůzky domluvili, že nebudou o setkání veřejně hovořit, což Ch o v a n e c porušil.//

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud