Sobotka se sešel s tvůrci Bohémy. Režisér Sedláček opět přišel v mikině

Autor: jer - 
1. března 2017
19:03

Michal Dlouhý, Robert Sedláček i další tvůrci televizního seriálu Bohéma ve středu dorazili do Krámářovy vily. Pozval je premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD). Režisér Sedláček neporušil svoji „tradici“. Na setkání s předsedou vlády, stejně jako v roce 2014 na předávání vyznamenání, dorazil v legendární mikině.

Seriál Bohéma od ledna 2017 vysílá Česká televize. I když se od začátku vysílání potýká s klesající sledovaností, je mnohými respektován. Premiér Bohuslav Sobotka ve středu pozval tvůrce seriálu z prostředí první republiky do Kramářovy vily. Chtěl jim podle svých slov „poděkovat za jejich skvělou a hlavně odvážnou práci“. O schůzce informoval na svém Twitteru.

Na setkání dorazil kromě jiných i režisér seriálu Robert Sedláček. A stejně, jako před Milošem Zemanem v roce 2014, i při setkání s premiérem byl oblečen v mikině.

Po slavném předávání státních vyznamenání v roce 2014 se Sedláček v rozhovoru pro Deník.cz přiznal, že podobné ceremoniály nemá rád. „Měl jsem prostě potřebu ten rituál trošku znesvětit,“ uvedl nositel medaile Za zásluhy.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

krupan10 ( 2. března 2017 12:26 )

zklidni se, havloid Drahoš na hradě nebude

krupan10 ( 2. března 2017 12:24 )

ty strupe, škoda, že na tebe není vidět

zednik ( 2. března 2017 07:58 )

AHA . Tak jsem doma. Bylo mě divné, že při tom nekonečném počtu různých seriálů si najednou premiér zve tvůrce jednoho z nich.

1912 ( 2. března 2017 06:11 )

copak přišla žebrat o peníze ta umělecokavarenská komedianská verbež ??

zdenek43 ( 1. března 2017 21:57 )

„Jako Major Zeman!“ Seriál Bohéma zostra kritizuje už i Rada ČT Někteří radní České televize vyčítali nedávno odvysílanému seriálu Bohéma nesprávné nakládání s fakty. Vedení televize se brání a zdůrazňuje, že nejde o dokument, ale pouze o uměleckou tvorbu na motivy skutečných událostí. Na zasedání rady to uvedl ředitel programu ČT Milan Fridrich. Podle radního Zdeňka Šarapatky by i přes vysvětlení vedení ČT měl být seriál v základních bodech fakticky správný. Uvedl například scénu vyznamenání herce Vlasty Buriana od protektorátního prezidenta Emila Háchy. Stejné vyznamenání ale ve skutečnosti dostala i další z ústředních postav seriálu, režisér Otakar Vávra, což ale v díle zmíněno nebylo, dodal radní. Slovy o seriálu natočeném pouze na motivy skutečných událostí by ale šlo hájit i díl Štvanice z normalizačního seriálu Major Zeman, reagoval na názor programového šéfa ČT radní Michael Hauser. Podle jeho kolegy Luboše Beniaka je velice nešťastné srovnávat Bohému s Majorem Zemanem. Díla se také zastal předseda rady Jan Bednář. Ocenil odvahu, s jakou se tvůrci pustili do díla, které se týká obtížné doby nedávné historie. Radní ČT v médiích zaznamenali například vyjádření herečky Jany Štěpánkové, která zobrazení svého otce Zdeňka Štěpánka v seriálu označila za dehonestaci a lež. Jeho vnuk a šéfredaktor týdeníku Respekt Erik Tabery zase poukázal na to, že Štěpánek nebyl tím, kdo v rozhlasu přečetl prohlášení o odstoupení Sudet Německu. Pod šestidílnou televizní sérií Bohéma je podepsána scenáristka Tereza Brdečková a režisér Robert Sedláček. Ukazuje osudy českých filmových legend a příběh barrandovského studia. Seriál začíná v období před mnichovskou dohodou a končí v roce 1953.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud