„Zdravá zem se před nikým neklaní,“ káže Jurečka v Hovorech z lánů

Autor: val - 
1. ledna 2017
16:14

Tak jako v minulých letech natočil ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) novoroční poselství po vzoru prezidentského. Parodicky je nazval Hovory z lánů a v letošním díle v něm popisuje, jak by měla vypadat zdravá země.

„Co pro mě znamená žít ve zdravé zemi? Znamená to žít v zemi, která nemyslí pouze na to, co bude za rok či za dva či za jedno volební období,“ spustí Jurečka na videu a pokračuje: „Zdravou zemí je země sebevědomá, která se před nikým neklaní, ale spolupracuje. Zdravou zemí je země, co umí bránit své zájmy, umí je hájit a prosadit. Zdravou zemí je ta, která není závislá, ale je maximálně soběstačná.“

Hovory z lánů Mariana Jurečky:

Video  Hovory z Lánů Mariana Jurečky  - Ministerstvo zemědělství/Facebook Mariana Jurečky

Dál pak vyzdvihuje zdravé životní prostředí, zdravé potraviny, kvalitní půdu, ale také vědu a umění. „Zdravou zemí je země, kde pravda neschází na úbytě, kde slovo dělá muže a činy jsou více než proklamace a populistická gesta,“ tvrdí a závěrem nabádá, aby se každý občan snažil, byť malým dílem, přispět, aby Česká republika byla zdravější.

Okamura: Američané mě srovnávají s Trumpem

Jurečka není jediný, kdo závěrem roku vydal své poselství. Na Nový rok vydal video i poslanec Tomio Okamura, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie. Ten v něm zejména kritizuje „rostoucí válečnou agresivitu“ Spojených států a chválí „obrovskou zdrženlivost ruské vlády“.

S příchodem Donalda Trumpa do čela USA ale vyhlíží brzký konec napjatých vztahů. „Zvítězil nejméně čekaný kandidát – Donald Trump. Zvítězil člověk, kterého americká celostátní média před volbami názorově srovnávala s francouzskou Marine Le Pen a Okamurou z České republiky,“ napsal Okamura o Trumpově zvolení.

K novému roku se v neděli vyjádřil i premiér Bohuslav Sobotka. Pochválil růst minimální mzdy, kterou chce dál navyšovat. „K 1. 1. 2018 bych chtěl, aby dosáhla aspoň 40 % průměrné mzdy,“ napsal.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kobyla1 ( 2. ledna 2017 16:40 )

Tak v tom případě by mě zajímalo, proč tenhle ksindl cpe palici do zadku Amíkům

bren.1 ( 1. ledna 2017 23:18 )

co.cot jojone v akci, na Nový rok po celý rok .

avast ( 1. ledna 2017 22:35 )

Jo, a ty jseš ivoadller

ivoadller ( 1. ledna 2017 21:37 )

Ty seš chlapče taky neponaučitelný.

aIIahakbar ( 1. ledna 2017 21:35 )

Protože zdenekk Hunt je cikánský zmrrrrrd, adlere.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud