Sobotka promluvil o svém údajném zhroucení. A v ČSSD dá hlas Chovancovi

Autor: simao - 
24. listopadu 2016
12:10

Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére, řešil i problémy uvnitř sociální demokracie. I když čelil kritice, jeho samotného však překvapilo, že Jeroným Tejc či Jiří Zimola nepozvedli „prapory“ a nebudou proti němu kandidovat na předsedu strany. On sám se chystá podpořit svého prvního místopředsedu Milana Chovance, o jehož křeslo Tejc usiluje. Vedle toho se Sobotka pozastavil také nad svým údajným kolapsem.

Po neúspěchu v krajských i senátních volbách se objevily v ČSSD obavy z dalšího propadu. Povolební průzkum STEM přisoudil sociálním demokratům pouhých 14,4 procenta.

Ve straně vzrostl neklid. „Předseda má zodpovědnost za výsledek voleb. Já jsem už před těmi volbami jasně řekl, že jsem připraven nést odpovědnost za volební výsledek sociální demokracie. Ale je potřeba si uvědomit, že tohle byla jenom jedna z bitev, které absolvujeme. A ta klíčová je před námi ve volbách do Poslanecké sněmovny,“ bránil se Sobotka v pořadu Blesk.cz Ptám se, pane premiére.

V souboji s Tejcem podpoří Chovance

S kritikou kroků předsedy Sobotky vystoupili Jeroným Tejc i jihočeský hejtman Jiří Zimola, někdejší účastníci lánské schůzky s Milošem Zemanem za Sobotkovými zády.

„Nechci připustit nějakou dezorganizaci sociální demokracie, nějaký její rozpad. A když se podíváte na vyjádření některých kolegů, tak tady je silná tendence a silný náběh k tomu, aby se sociální demokracie rozhádala, jsou tady různé skupiny, které spolu velmi obtížně komunikují,“ reagoval Sobotka.

Své kritiky Tejce se Zimolou jmenoval Sobotka i napřímo, není prý dobře, že ho kritizovali v médiích. Oba přitom oznámili, že se na jarním sjezdu ČSSD o funkci předsedy ucházet nebudou. Sobotka čekal, že „zvednou prapor“ a bude se ucházet o předsednictví.

Tejc se však nakonec s Milanem Chovancem „porve“ o funkci prvního místopředsedy. „Spolupráci pokládám za dobrou a nevidím důvod, abychom měnili statutárního místopředsedu. Na sjezdu budu volit Milana Chovance,“ podpořil Sobotka korunního prince ČSSD.

Mezi Chovancem a Sobotkou prý existuje elementární porozumění - i ohledně směřování strany. S Tejcem prý něco takového nemá. Tejcovi také vytkl, že jeho komentáře sociální demokracii spíše poškodily, než aby pomohly.

Video S Tejcem po boku ne, řekl Sobotka v Blesku. Na sjezdu podpoří Chovance. - Blesk TV

Premiér odmítl, že by se zhroutil

Rozpory kolem vlády i ČSSD byly přitom na samotného Sobotku podle Reflexu moc a v pátek 11. listopadu se „nacházel na úplném dně“. „Podle některých informací se úplně zhroutil,“ uvedl Reflex.

„Ne, žádný takový moment, že bych se zhroutil, že bych snad nebyl schopen fungovat jako předseda strany nebo jako předseda vlády ČR, žádný takový okamžik nenastal,“ odmítl Sobotka spekulace. 

„Já jsem člověk, který je schopen nést tíhu. Jsem také schopen unést tíhu odpovědnosti a rozhodovat se... V takovéto situaci si žádné zhroucení nemůžete dovolit,“ dodal Sobotka.

Video Ptám se – Sobotka a jeho zhroucení - Blesk TV

rudyptak48 ( 25. listopadu 2016 19:07 )

Mat a Pat v české politice: ***** Můj otec měl povolání, splnil svému otci přání. Kudy chodil, tudy krad, byl sociální demokrat.

viIli ( 24. listopadu 2016 17:18 )

Bohouši, na tvoje míso půjde Babiš!

danyka ( 24. listopadu 2016 17:06 )

Jako politik je dobrý. Dovede být politicky korektní, dovede dlouze mluvit, přitom nic neřekne. Ovšem jako člověk má spíš záporné charisma a to je vrozené, za to nemůže.

robin5 ( 24. listopadu 2016 16:28 )

Sobotka se nezhroutí, to raději ať jde do pr-dele celá ČSSD, ale aby odešel od koryta to ani náhodou. Je to chudák, který bude obskakovat udavače a podrazáka Chovance, který mu leze do řiti a až ho tento chytrý zelinář, který za rok vystudoval práva podělá, bude se divit.

tomik007 ( 24. listopadu 2016 16:11 )

BOHUSZ sa hruti ako mucha napodzim

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud