Čtvrtek 1. říjen 2020
Svátek slaví Igor, zítra Olívie
Oblačno, déšť 15°C

Nečas s manželkou míří opět k soudu. Trafiky se budou řešit už v prosinci

Autor: ČTK - 
14. listopadu 2016
19:50

Bývalý premiér Petr Nečas a jeho manželka Jana Nečasová (dříve Nagyová) stanou v prosinci před soudem kvůli takzvaným trafikám. Uvedla to v pondělí Česká televize (ČT). Obžalováni jsou z podplácení poslanců funkcemi. Spolu s Nečasem a bývalou šéfkou jeho kabinetu čelí obžalobě také někdejší vysoce postavený státní úředník Roman Boček. Nečasovou žalobci zároveň viní z krácení daní z luxusních darů.

Případ trafik je jednou z kauz kolem Nagyové, které v roce 2013 vedly k pádu Nečasova kabinetu. Kauza začala o rok dříve, kdy se vládní koalici nepodařilo ve Sněmovně zvrátit senátní veto balíčku daňových změn. Spolu s opozicí hlasovalo proti i šest poslanců ODS, mezi nimi Marek Šnajdr, Ivan Fuksa a Petr Tluchoř, kteří ale později složili poslanecké mandáty, čímž umožnili schválení balíčku. Šnajdr a Fuksa vzápětí dostali lukrativní pozice ve státních firmách.

Podle obžaloby Nečas, Nečasová a Boček trojici poslanců nabídkou postů podplatili. Původně byli stíháni i zmínění tři poslanci, v jejich případě ale zasáhl v roce 2013 Nejvyšší soud s odvoláním na poslaneckou indemnitu a stát se jim za stíhání a vazbu veřejně omluvil. Nečasová čelí obžalobě také kvůli krácení daní, které podle žalobců neodvedla z luxusních darů. Obžalovaní vinu popírají.

Případ má na starosti Obvodní soud pro Prahu 1. Soud navrhoval, aby se kauza řešila jinde kvůli možné podjatosti. Jednou ze soudkyň obvodního soudu je manželka exposlance Tluchoře, který byl v případu původně obviněn a v současnosti v kauze figuruje jako svědek. Pražský městský soud ale požadavek zamítl.

karlamarie ( 15. listopadu 2016 23:11 )

To je fakt zajímavý úkaz, jak manželé svou první manželku nedrží při procházce za ruku ani v 16, kdežto tu druhou (tu "pravou")drží jak klíště i jako starší pánové - i když v tomto věku nevím, jestli to je zrovna to pravé ořechové anebo jestli to nepůsobí až směšně...

hejhej ( 15. listopadu 2016 11:30 )

Pokud bude opět soudkyně Králová, nic se nezmění. Králová je kolegyně Tluchořové - manželky Tluchoře, který právě dostal trafiku od Nečase - resp. kobyly.

salto ( 15. listopadu 2016 10:47 )

Už aby je konečně dostihly ty pověstné boží mlýny

krutasbimbo ( 15. listopadu 2016 10:22 )

"všetci kradnú"

1912 ( 15. listopadu 2016 07:16 )

když vidím to střevo Nečase není divu že asi zde v tom Česku vládnou všechny manželky či-li kobyly politiků jak se řítíme do h..v--en !!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud