Sobotka bude změny ve vládě řešit se všemi ministry. U Zemana dostal jelítko

Autor: kal, ČTK - 
8. 11. 2016
15:50

Nejen ministry sociální demokracie, ale všechny členy kabinetu čeká pohovor s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). Předseda vlády to oznámil po úterním obědě v Lánech, kde ho hostil prezident Miloš Zeman. Státníci si dali pečené jelítko, šťouchané brambory a medovník. Jednali spolu poprvé od chvíle, kdy Sobotka napsal spolustraníkům o chystané výměně unavených ministrů z ČSSD. Žádné z jmen, která ve vládě vymění vymění, ale zatím premiér nepotvrdil.

„Setkání bylo zahájeno pracovním obědem, pan prezident pozval pana premiéra na pečené jelítko. Jednání pokračuje,“ uvedl Ovčáček. Po půl čtvrté dodal, že setkání skončilo.

Sobotka po schůzce v Lánech prohásil: „Nebudu potvrzovat žádná konkrétní jména. Byl bych rád, aby to byl nejdřív prezident republiky, který ode mne obdrží návrh na změny ve vládě.“

V pátek premiér oznámil, že se chce sejít se všemi sedmi ministry nominovanými ČSSD a bilancovat s nimi. Někteří z nich jsou podle předsedy vlády unaveni, a proto potřebují vystřídat. V pondělí už premiér mluvil s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem. Ten je také jedním ze členů vlády, kterého média nejčastěji označují za ohroženého odvoláním. Často v této souvislosti bývá zmiňován i ministr pro lidská práva Jiří Dienstbier.

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš i předseda lidovců Pavel Bělobrádek už minulý týden řekli, že oni nikoho měnit nemíní.

Prezident chce hlavu Hermana

Zeman se před schůzkou s premiérem nechtěl k možné výměně některých ministrů za ČSSD vyjadřovat. V neděli ale uvedl, že by podle něj měl z vlády odejít ministr kultury Daniel Herman (ČSSD), s nímž se prezident střetl kvůli schůzce s dalajlamou a kvůli vyznamenání pro pamětníka holokaustu Jiřího Bradyho. Herman uvedl, že jeho setrvání ve vládě záleží na rozhodnutí Sobotky a předsedy KDU-ČSL Pavla Bělobrádka.

Bělobrádek stejně jako předseda hnutí ANO Andrej Babiš už dříve uvedli, že nevidí důvod pro výměnu ministrů svých stran.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

pavel981 ( 8. listopadu 2016 17:21 )

Pečené ho.no, k tomu silné víno a zákusek, Zdrávas maria žlučníku, nadváho, cukrovko a DNo. Vidět, jak si "vyžírá" své poslední "minuty slávy" za cizí peníze, pra.se.

zdenek43 ( 8. listopadu 2016 17:06 )

soudruh-pritel musi provest manevr ....... protoze ted zacina jit .... noooooooooooo prece VOLBY 2017 a to potrebuje soudruh-pritel z CSSD asponnnnnnn od sodruhu-pratel OD ZEMANOVCU . . .. . . vetsi klidek TAKZE JE DO KONCE VOLEBNIHO TERMINU necha TAKY ZACHROCHTAT U KORYTA....... nehledejte vtom nic jineho ......... volby 2017 Předpokládá se, že volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky by se měly konat 20. - 21. 10. 2017. V této době ještě není vyhlášen termín konání voleb Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky..

xiioma ( 8. listopadu 2016 16:19 )

Sedět u stolu s víc než metrákem ovaru a dostat jen jelítko, tomu říkám pech...

a-rak ( 8. listopadu 2016 16:07 )

Nechybí Ovčáček??

a-rak ( 8. listopadu 2016 16:04 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa