Komu odzvonilo ve vládě? Sobotka drží jazyk za zuby, čeká na schůzku se Zemanem

Prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka
7. 11. 2016
16:34

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka bude komentovat plány změn v kabinetu, jak je avizoval v pátečním dopise stranickým kolegům, až po úterním jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. Dnes Sobotka hovořil ve Strakově akademii s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem, schůzku ale tiskový odbor úřadu vlády oficiálně nepotvrdil. Mluvčí kabinetu Martin Ayrer novináře pouze odkázal na úterní odpoledne, kdy skončí Sobotkova schůzka s prezidentem.

Sobotka v pátek oznámil, že se chce sejít se všemi sedmi ministry nominovanými ČSSD a bilancovat s nimi. Někteří z nich jsou podle předsedy vlády unaveni, a proto potřebují vystřídat. Ačkoli se objevují termíny schůzek ministrů plánovaných v průběhu tohoto a příštího týdne, Sobotka zatím žádný nepotvrdil. „Termín se mění, původně byl ve čtvrtek, teď je ve středu,“ řekl novinářům například ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Němeček: Chci dotáhnout reformu vzdělávání doktorů a sester

Němeček nechá rozhodnutí o svém dalším působení v čele ministerstva na Sobotkovi. Chtěl by dokončit reformu vzdělávání doktorů a zdravotních sester.

Setkání už má v kalendáři i ministryně školství Kateřina Valachová. „Máme domluven termín schůzky stejně jako ostatní kolegové, ta moje proběhne na konci týdne, více bych tuto věc nekomentovala,“ uvedla. Zopakovala, že tempo všech kolegů, se kterými má možnost spolupracovat, je dostatečné. „Nemám výhrady z hlediska spolupráce, vždy je třeba někde přidat, ale nepřísluší mi, abych to hodnotila, takže jak vysoko stanoví předseda vlády tu laťku, to je jen na něm,“ řekla. „Ministr, který by nebyl vůbec unavený, ten nepracuje, ale necítím se být tak unavený, že bych nemohl pracovat dál,“ řekl novinářům Mládek.

Jak si ministři vedou?

Po pátečním oznámení plánů změn média začala spekulovat o ministrech sociální demokracie, kteří skončí 11 měsíců před volbami. Nejčastěji hovoří o Němečkovi a šéfovi vládní legislativy Jiřím Dienstbierovi. Největší šanci přežít rekonstrukci kabinetu dávají Valachové.

Dienstbier dnes novinářům řekl, že se nemá osobně čeho obávat. „Kdyby ano, kdyby člověk byl od počátku nástupu do funkce rozklepaný, kdy náhodou může skončit, tak by to nemělo cenu,“ řekl. Až tak unavený se zase necítí. Chtěl by dořešit například případ vepřína v Letech u Písku, novelu NKÚ či zákon o celostátním referendu. Termín schůzky se Sobotkou nechtěl konkretizovat. „To se zeptejte premiéra,“ řekl.

tomik007 ( 13. listopadu 2016 19:14 )

BOHUSZ sa drzi rukama, nohama - ponesou ho i s futrama od dveri

hejhej ( 8. listopadu 2016 07:49 )

Odzvonit ve vládě by mělo především žvanilovi a vlastizrádci Sobotkovi.

prezny ( 7. listopadu 2016 19:21 )

Paroubek se pozvolna vrací do šichty!

tomik007 ( 7. listopadu 2016 18:36 )

A czobolandjani ziskaji Ceskou respubliku bez jedineho vystrelu

viIli ( 7. listopadu 2016 18:01 )

Až Blbotku vystřídá ve funkci pan Babiš, tak konečně nastane pořádek.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa