Zeman a Sobotka byli s Číňany za kus hadru, přišla tvrdá kritika ze Slovenska

Autor: ČTK, všm - 
7. 11. 2016
11:25

Čtyři nejvyšší čeští ústavní činitelé, mezi nimi i prezident Miloš Zeman a premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD), kolektivně sehráli ve vztahu k Pekingu úlohu kusu hadru. Napsal to v pondělí slovenský list Denník N v reakci na prohlášení představitelů ČR po návštěvě dalajlamy. Stejně jako Slovensko, kde se s tibetským duchovním vůdcem setkal tamní prezident Andrej Kiska, se ani Česko podle listu nevyhnulo trestu Číny.

„Když se s dalajlamou po Andreji Kiskovi setkal i lidovecký ministr české vlády Daniel Herman, tamní prezident, premiér a předsedové obou komor parlamentu čínské komunisty v panice společným prohlášením ujistili o své nehynoucí oddanosti a od vlastního ministra se distancovali,“ tvrdil deník.

Dodal, že čeští politici tím vyvolali nevůli velké části české společnosti, protože to bylo mimořádně ponižující chování představitelů země, která jen nedávno srážela podpatky před jinou totalitou.

Ve zmiňovaném společném prohlášení čtveřice nejvyšších českých politiků ujišťovala Čínu, že schůzky politiků s dalajlamou by se neměly považovat za výraz změny oficiální politiky Česka vůči Číně. Zároveň zopakovali, že Česká republika uznává jednotnou Čínu včetně Tibetu.

„Ohněte hřbet ještě níže“

Podle listu Čína potrestala za schůzku s dalajlamou Slovensko tím, že odvolala bilaterální setkání s premiérem Robertem Ficem a Česko tím, že zrušila naplánovanou cestu ministra zemědělství Mariana Jurečky (KDU-ČSL) do Číny. Deník napsal, že premiér je sice jiná váhová kategorie jako méně významný ministr, ale i z těchto případů se lze poučit o tom, že Čína od svých „partnerů“ velikosti ČR nebo Slovenska žádá bezpodmínečné přijetí svého pohledu na svět.

„Jakákoliv odchylka je nepřijatelná a přichází po ní trest. Bez ohledu na to, jak velmi se předtím ponížíte, abyste soudruhy uspokojili. Oni vás vzápětí poníží podruhé, aby vám dokázali, že první pokus jim nestačil a měli jste se snažit ještě více. Přesně toto udělali Česku,“ uvedl list, podle kterého zmiňované chování Číny ke zbytku světa není žádnou novinkou.

luder ( 8. listopadu 2016 01:44 )

Kolaborant Daniel Herman!
https://www.youtube.com/watch?v=8NuWMseH_7w

luder ( 7. listopadu 2016 22:07 )

Otrokářský řád Tibet!
http://search.seznam.cz/?q=Otrok%C3%A1%C5%99sk%C3%BD+Tibet&url=http%3A%2F%2Fvasevec.parl amentnilisty.cz%2Fvip-blogy%2Fpokrytectvi-nebo-neznalost-tibetskych-vlajkonosu&data=lgLEEOracUVk 7osfQ4dpJBNsbarEQF5QZGz3a7LQTJqCGyhBRofUa5xjNkQS8B-w2bsAYHXBfvlBeWxfFqcpV-YjabdnW0cCb-CcX-WytV4ECf2c sBHOWCDmacQCh7mSxALcl8QCtdM%3D

oltec ( 7. listopadu 2016 19:33 )

jako vždy jen kecy uhříku zdenekk

oltec ( 7. listopadu 2016 18:47 )

sichl nauč se číst

1912 ( 7. listopadu 2016 17:14 )

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa