Zeman chce, aby OKD žalovala Bakalu. Lidem doporučil volit Babiše

Autor: rys, zst - 
2. 11. 2016
15:50

Prezident Miloš Zeman zahájil ve středu další návštěvu Moravskoslezského kraje. Kolem poledne se setkal s vedením OKD a zástupci horníků. Hlava státu firmě doporučila, aby bývalého majitele Zdeňka Bakalu zažalovala. Na setkání s občany ve městě Orlová pak vyzval přítomné, aby volili politiky, kteří bojují proti korupci. Nepřímo ukázal na Andreje Babiše (ANO).

„OKD, jehož vedení nemůže za pana Bakalu, by mělo podniknout aktivní právní kroky, směřující k vymáhání náhrady škody právě na panu Bakalovi a jeho společnosti,“ vyzval prezident Miloš Zeman v Ostravě horníky a zástupce společnosti OKD.

Horníci nemohou dřívějšímu majiteli přijít na jméno. Analytici totiž spočítali, že si Bakala v OKD přišel za poslední roky na závratných 38 miliard korun. Doly přitom skončily v insolvenci poté, co klesla cena uhlí a firma neměla žádnou finanční rezervu. Bakala se OKD mezitím zbavil.

Vládní zmocněnec pro region a senátor Jiří Cienciala, který byl jednání přítomen, ho okomentoval slovy: „Něco s tím OKD bude potřeba udělat. Pan prezident měl řadu kritických názorů. Odbory i management se připojí k žalobám. Budou usilovat, aby některé z těch desítek miliard, které byly vyvedeny, se vrátily zpět.Na setkání se zastupiteli Moravskoslezského kraje pak Zeman dodal, že nechápe, „jak po Viktoru Koženém druhý největší tunelář v ČR může tak dlouho beztrestně vysávat jeden z největších podniků, aniž by se proti němu jakkoli zasáhlo.“
Miloš Zeman se sešel s nově zvolenýmikrajskými zastupiteli Moravskoslezského kraje. Uvítal ho ale odcházející hejtman Miroslav Novák (ČSSD).Miloš Zeman se sešel s nově zvolenýmikrajskými zastupiteli Moravskoslezského kraje. Uvítal ho ale odcházející hejtman Miroslav Novák (ČSSD). | 

Setkání v Orlové: Hvízdot kvůli dotazu na Bradyho

Kolem třetí hodiny se Zeman usadil na improvizovaném podiu před domem kultury ve městě Orlová a odpovídal na dotazy místních občanů a dalších svých příznivců. I tady se stočila řeč na OKD. „Zazněla tam velmi nepříjemná slova na adresu některých odborářů. 'Co jste dělali, když Bakala plundroval OKD?' Za rok budou volby, mohu vám doporučit, volte ty, kdo budou chtít bojovat proti ekonomické kriminalitě ne na náměstí, ale návrhy zákonů,“ popsal Zeman část jednání a nabádal přítomné, jak by měli volit.

Podpořil tak téměř výslovně hnutí ANO Andreje Babiše. Zmínil totiž užitečnost zákona o prokazování původu majetku, jehož autorem je právě ministr financí.

Jeden z dotazů směřoval také na neudělení vyznamenání přeživšímu holokaustu Jiřímu Bradymu. Na muže, který dotaz položil, se okamžitě snesla nevole prezidentových příznivců. Hlava státu musela své věrné krotit. „Buďme demokraté,“ znělo do všeobecného hvízdání. „Neudělil jsem vyznamenání panu Bradymu ze stejného důvodu, proč mu je přede mnou neudělili ani Václav Havel, ani Václav Klaus,“ poznamenal a své rozhodnutí tak konkrétně nevysvětlil.

Připravujeme podrobnosti.

Doporučujeme
tomik007 ( 2. listopadu 2016 23:02 )

BOHUSZ by mel zacit zpytovat svedomi - ne pozde jako Kholotjuk

noacojezase ( 2. listopadu 2016 17:53 )

V září 2004, jim Grossova vláda v přímém prodeji přenechala za 4,1 miliardy Kč svoje akcie OKD, celkem 45,9 procenta. Ministrem financí zodpovědným za prodej akcií byl dnešní premiér Bohuslav Sobotka. Do ceny byly zahrnuty i byty OKD v ceně jen 40 tisíc Kč za jeden!!!!

starypes ( 2. listopadu 2016 17:28 )

Ty máš tak nárok na šoupání nohama, velké péro.

starypes ( 2. listopadu 2016 17:20 )

Ty vyklepaná partyzánko, vlastizrada se stala, když tebe slunko vytáhlo zpod pařezu ze zahozeného prezervativu na svět. Toho, kdo ho tam zahodil by měli trestně stíhat za obecné ohrožení.

jikar ( 2. listopadu 2016 17:20 )

OKD bylo Bakalovi prodáno za vlády Zemanova "dítěte" Standy Grosse. Takže ať si Zeman zamete před vlastním prahem.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa