Úterý 3. října 2023
Svátek slaví Bohumil, zítra František
Polojasno, déšť 26°C

Zeman vzkazuje z Lán: Mynář frajeřil, Bakala je gauner a podvodník

 • Autor: simao - 
  17. 1. 2016
  11:55

  Mnoha aktuálních politických témat se dotkli Miloš Zeman a moderátor David Vaníček v 5. dílu pořadu S prezidentem v Lánech. Nejen dopadů uprchlické krize na mezinárodní i českou politiku, ale i dalších, týkajících se výhradně českého politického rybníčku. Babišova EET, Mynářova prověrka, inkluze ve školách, hornické důchody a Zdeněk Bakala… Jaké komentáře a bonmoty si Zeman tentokrát přichystal?

 • 1.Mynářova prověrka

  Ve 4. dílu pořadu se Miloš Zeman nechal slyšet, že hrozí, že jeho kancléř Vratislav Mynář nedostane bezpečnostní prověrku od NBÚ na stupeň přísně tajné a že mu nevyjde ani jeho odvolání u soudu. „V takovém případě splním svoje slova, odvolám ho z funkce a najdu si nového kancléře,“ pronesl loni v říjnu v pořadu Blesk TV Zeman. Mynář prověrku skutečně nedostal, začátkem ledna 2016 neuspěl ani s rozkladem proti rozhodnutí NBÚ. Ve funkci ale zůstává, NBÚ žaluje za únik informací a napadá jeho práci.

   

  „Není žádný zákon, podle kterého by měl kancléř mít bezpečnostní prověrku. Čili pan Mynář žádný zákon neporušil. Pokud si vzpomínám, pan Schwarzenberg, první kancléř prezidenta Havla, také bezpečnostní prověrku neměl,“ hájil opět Zeman Mynáře i v 5. dílu pořadu S prezidentem v Lánech. „Kancléř tak trochu frajeřil, když si naprosto zbytečně řekl o nejvyšší stupeň bezpečnostní prověrky,“ dodal. Pokud kancléř u soudů neuspěje, může to dopadnout tak, že Zeman najde Mynářovi ve svých službách jiné odpovídající místo.

  Video S prezidentem v Lánech – Mynářova prověrka - Blesk TV
  Video se připravuje ...

 • 2.Inkluze ve školách

  Ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) chce od 1. září začít s inkluzí, větším začleňováním postižených žáků do běžných tříd. „Jak si možná vzpomenete, já už jsem před rokem vzbudil bouři odporu a ani bych neřekl ve veřejném mínění, ale mezi novináři,“ uvedl Zeman.

   

  Zeman loni odmítl inkluzi jako neštěstí pro všechny děti – postižené i nepostižené. „Dětská krutost je jedna z nejstrašnějších, dětská krutost zvaná šikana je možná ještě horší než krutost dospělých. Když jsou tyto děti tzv. integrovány, když dochází k tzv. inkluzi, tak jsou oběťmi pohrdání, šikany a tak dále. Hrozně miluju multikulturalismus, já si myslím, že si to vymysleli blázniví intelektuálové z pražské kavárny, kteří nikdy nebyli ve škole, a když, tak do ní nakoukli na půl hodiny a ještě se jim předváděla Potěmkinova vesnice,“ hodnotil Zeman inkluzi před rokem, 16. ledna 2015 při návštěvě rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí.

   

  „Protože jsem objel, dokonce několikrát všechny kraje, tak vím, že s inkluzí nesouhlasí ani jediné vedení krajů. Jenom se to bojí říct,“ tvrdí nyní Zeman. „Inkluze je podle mého názoru neštěstím jak pro mentálně postižené děti, tak pro nepostižené děti,“ zopakoval Zeman své přesvědčení. A vzpomenul na slova o šikaně, která říkala jeho maminka – učitelka na základní škole. „Vůbec nejde o romské děti, jde o děti s určitým typem mentálního postižení,“ pokračoval.

   

  Zeman přesto podepsal novelu školského zákona. „I kdybych ten zákon vetoval, tak mě sněmovna stejně přehlasuje,“ vysvětlil. „Na paní ministryni je i z mé strany vyvíjen tlak, aby toto opatření odložila a případně na experimentální úrovni – vybraném vzorku škol – si tento multikulturní experiment ověřila a pak zjistí, že tento experiment přináší škodu dětem obou kategorií,“ vzkázal Zeman ministryni Valachové.

 • 3.Hornické důchody

  Jeden z dotazů čtenářů adresoval Zemanovi horník z Mostecka Pavel Murcko. Ptal se prezidenta na otázku hornických důchodů. Zda je pro jejich rozšíření, či nikoli.


  „Já bych to rozlišil, zda se jedná o horníky pracující v hlubinných dolech a ty, kdo pracují v povrchových dolech,“ upozornil Zeman. „Nesporné je, že ti, kdo pracují v hlubinných dolech jako třeba v šachtách OKD, si ten předčasný odchod do důchodu zaslouží,“ pokračoval. Tohle povolání přitom označil za neskutečně náročné, spojené i s řadou nemocí z povolání. „Já sám jsem několikrát sfáral,“ říkal Zeman a s úsměvem prozradil, že se při tom v nízkých štolách praštil do hlavy. „Když jsem překonal příslušný otřes mozku, tak jsem si říkal, že bych tohle fyzicky nevydržel,“ dodal Zeman. 


  „Teď až přijedu někdy na Mostecko, zažiju proti sobě mohutnou demonstraci horníků z povrchových dolů,“ dodal Zeman. A pozastavil se i u uhlobarona Zdeňka Bakaly. „Můj názor na Zdeňka Bakalu znáte a myslím si, že kdybych o něm řekl cokoli dalšího, bylo by to na žalobu pro urážku na cti,“ poznamenal Zeman.

   

  Vzpomenul však soudní spor mezi Bakalou a Lubomírem Zaorálkem, který Bakala prohrál. „Je to gauner, teď už to máme dokonce soudně potvrzeno,“ neudržel se Zeman. „Myslím si, že je to nejenom gauner, ale i podvodník,“ dodal prezident.

 • 4.Babišův boj za EET

  12. ledna Miloš Zeman pohostil při společné večeři, na které se podával mj. pečený candát, ministra financí Andreje Babiše. Ten se přitom v poslední době snaží ve sněmovně protlačit především zákon o elektronické evidenci tržeb (EET). Dráždí tím podnikatele a živnostníky, kteří to chápou jako šikanu poctivých, uvedl ve svém dotazu o postoji prezidenta k EET trafikant Richard.

   

  „Když to umí i babička na italském tržišti, proč by to neuměl i člověk, o jehož poctivosti já nemám důvod pochybovat,“ uvedl Zeman. Současnou opozici pokáral, že proti EET obstruuje. Babišových nápadů na došlápnutí si na daňové podvodníky se zastal. „Nemůžete popřít obrovský rozsah daňových podvodů, který u nás v mnoha formách existuje,“ dodal Zeman.

 • 5.Protikuřácký zákon

  A ještě jednou vládní návrh – tentokrát tzv. protikuřácký zákon zakazující kouření v restaurací. Miloš Zeman je vášnivý kuřák, již legendární jsou jeho žádosti o popelníček.


  „Pokládám ten zákon za nesmyslný, protože prakticky v každé restauraci máte minimálně dvě místnosti, z nichž jedna může být kuřácká a druhá nekuřácká,“ míní Zeman. Majitelé a nájemci restaurací podle něj nyní vyhodili peníze třeba za odvětrávání zbytečně a poškodí je to. „Ten zákon nemohu vetovat, protože jsem kuřák,“ upozornil Zeman na „střet zájmů“. „Ujišťuji vás, že kdybych byl nekuřák, tak ten zákon vetuji,“ prozradil. Zeman zavzpomínal na to, že když se odnaučoval kouřit, vydržel to nejdéle 16 dní. 

havran2 ( 18. ledna 2016 20:39 )

MYNÁŘ SI S BAKALOU MŮŽE PODAT RUKU ! ! !

ivoadler ( 18. ledna 2016 10:36 )

Vcelku se se Zemanem shoduju v hodnocení osob. Že je Mynář libovej frajer, to je vidět už z jeho vzhledu a chování. Proč se ho ale Zeman nezbaví a pořád ho vláčí s sebou? Že by se řídil svou zásadou: vybírám si za poradce lidi, kteří jsou chytřejší než já? U Bakaly je otázka, kdy spadne klec.

25oplt ( 18. ledna 2016 10:21 )

Vypis nam, za co dekujes -

25oplt ( 18. ledna 2016 10:19 )

To uz pamatujes hodne, taky silne agitujes. Soudruzka?

25oplt ( 18. ledna 2016 10:16 )

Mynar je postizenej ochotnik protisluzeb,pricmrddalek dorostenec. Takovej se sikne do sluzeb

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud