Středa 24. července 2024
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub
Oblačno, déšť 23°C

Průvan ve středočeské ČSSD. Hejtman Petera po volbách končí i jako krajský šéf

Autor: ČTK, kal - 
17. října 2016
12:05

Předseda středočeské ČSSD a končící hejtman Miloš Petera chce svolat mimořádnou stranickou konferenci, která zvolí nové vedení krajské organizace. O funkci předsedy se už nebude ucházet. Přijme tak odpovědnost za výsledek voleb, v nichž sociální demokraté neuspěli, uvedl Petera ve svém pondělním prohlášení.

Na tento čtvrtek svolal jednání krajského výkonného výboru ČSSD, kterému chce předložit návrh na uspořádání mimořádné krajské konference. Jejím cílem by mělo být ještě před koncem roku zvolit nové vedení středočeské sociální demokracie.

„Ve volbách jsme neuspěli a já za to přijímám osobní zodpovědnost. Myslím, že ČSSD teď hlavně potřebuje najít ve svých řadách osobnost, která bude schopna vést krajskou organizaci k vítězství ve sněmovních volbách v příštím roce. Neprožíváme lehké období a k jeho překonání potřebujeme nový impulz a energii,“ uvedl Petera.

Podívejte se na předvolební debatu Blesku ze Středočeského kraje:

Video  Záznam debaty s lídry Středočeského kraje: Jak se zbavit špíny po Rathovi a modrých zón?  - redakce Blesk
Video se připravuje ...

A připomeňte si i to, co slíbili kandidáti na středočeského hejtmana:

Video  Co slíbili kandidáti na hejtmanský post ve Středočeském kraji?  - Blesk / Tomáš Sovinský, Lukáš Červený
Video se připravuje ...

ČSSD, která dosud v kraji vládla spolu s komunisty, skončila v krajských volbách na třetím místě za ANO a STAN. Z původních 20 mandátů jich obhájila 11. ANO získalo 16 křesel a STAN o jedno méně, ODS deset, komunisté osm a TOP 09 pět.

Kraj povede koalice ANO, STAN, ODS a tří zastupitelů za TOP 09. V pětašedesátičlenném zastupitelstvu bude mít 44 hlasů. Hejtmankou má být Jaroslava Jermanová z ANO. Sociálním demokratům, komunistům a zbylým dvěma zastupitelům za TOP 09 přisoudila povolební vyjednávání opoziční roli.

moiaza ( 17. října 2016 14:38 )

 Boj o koryta začal už před volbami. Po volbách dál pokračuje. Zvítězí tvrdé lokty a kačení žaludky.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa