Mládek dal Sobotkovi „hlavu na špalek“, ten ho i přes debakl neodvolá

Autor: kal, ČTK - 
17. 10. 2016
08:55

Ministr průmyslu a obchodu Mládek (ČSSD) předal premiérovi Bohuslavu Sobotkovi (ČSSD) dopis, ve kterém mu dal svoji funkci k dispozici. Uvedl to v pondělí na Twitteru. Mládek neuspěl v senátních volbách na Táborsku, kde ho porazil učitel Jaroslav Větrovský (za ANO). Premiér Sobotka ho ale neodvolá. 

O rozhodnutí premiéra Sobotky informoval - rovněž na Twitteru - jeho mluvčí Martin Ayrer. „Rozhodující je práce ministra ve vládě,” okomentoval to.  

Mládek poděkoval voličům a poblahopřál Větrovskému. Podotkl ale, že v závěru volební kampaně měl pocit, že nebojuje s Větrovským, ale s předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem, který se prý k němu choval mimořádně sprostě.

Babiš v pátek na svém facebookovém profilu označil svého kolegu z vlády Mládka za politického parazita a vyzval voliče, aby podpořili Větrovského. Mládek na Twitteru reagoval tak, že Babiš je šíbr, který nezná slušnost, a jeho počínání je chucpe.

Osmačtyřicetiletý pedagog Větrovský by se chtěl v Senátu stát členem Výboru pro veřejnou správu a životní prostředí - také proto, že je dlouholetým starostou Mladé Vožice. Hodlá se zasadit o podporu venkova, zachování venkovských pošt, školských a stavebních úřadů. Jako bývalý ředitel školy by chtěl podporovat i sportování mládeže. Novinářům řekl, že Mládka považuje za „kalibr“ a souboj s ním bere s obrovskou pokorou. Své vítězství připisuje tomu, že dobře zná Táborsko, kde trvale žije i pracuje.

Na Táborsku přišlo k urnám 17,37 procenta lidí. V minulých senátních volbách ve druhém kole hlasovalo 28,14 procenta voličů.

Táborský rodák Větrovský, který byl v roce 2014 vyhlášen Svazem měst a obcí nejlepším starostou Jihočeského kraje, Mládka těsně porazil už v prvním kole volby. Získal 17,83 procenta hlasů, ministr dostal 17,6 procenta. Největším soupeřem dvojice byl starosta Tábora Jiří Fišer (T2020). V prvním kole dále neuspěl například antiislamista Martin Konvička (APAČI 2017). Současný senátor za Táborsko Pavel Eybert (ODS), který v Senátu zasedá již 20 let, tentokrát už nekandidoval.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

gogr ( 17. října 2016 14:08 )

Trafikanté se nám rozrůstají kvapem.

gogr ( 17. října 2016 14:05 )

Tak jste hošani pukli.

Havel-krakonos500 ( 17. října 2016 13:58 )

Konečně jsi dostl rozum, debile.

viIli ( 17. října 2016 11:03 )

Stejně jako v jiných stranách.

znojmacka ( 17. října 2016 10:37 )

No a kdo čekal něco jinýho ?? Teatrální nabízení funkcí je tady u nás běžnej politickej styl.

Zobrazit celou diskusi
Další videa