Měření pindíků a plky: Lidé mají urážek dost, nandali to Babišovi i Sobotkovi

Autor: Klára Brunclíková - 
16. října 2016
13:52

Volby jsou pryč, napětí a nadávky mezi politiky ale zůstávají. Možná za to může volební debakl, možná jde o ventil po náročném období, nicméně lidem už házení špíny leze krkem. Alespoň pokud soudíme podle sociálních sítí.

Andrej Babiš začal zostra už v pátek. „Rozhoduje se mezi naším Jardou Větrovským a jedním z typických kariérních politiků ČSSD: politickým parazitem Janem Mládkem. Asi nemusím říkat, koho bych doporučil a koho vůbec ne,“ vykopl první nadávku druhého kola senátních voleb Babiš.

Mládek na svou reakci nenechal dlouho čekat. „Pan Babiš je šíbr, který nezná slovo slušnost,“ napsal na Twitter ministr průmyslu a obchodu ještě předtím, než prohrál ve volbách.

Do špinavého kolotoče nadávek vskočil netradičně i premiér Bohuslav Sobotka, který se při vyřizování účtů v naprosté většině případů drží „slušňácky“ zpátky. „Babiš by se měl J. Mládkovi omluvit. Mládek není jeho nevolník z ANO nebo Agrofertu, aby ho mohl Babiš urážet, jak to má běžně ve zvyku,“ napsal na Twitter.

Volbami „remcání“ nekončí

Pokud by šlo jen o předvolební špičkování, asi by se sečtením hlasů zavládlo ticho. Jenže tak to není. Babiš evidentně nemůže situaci v koalici vydýchat a dál se „tluče do prsou“. Za cíl si v povolebním večeru vybral přímo premiéra. Šéf ANO tvrdí, že Bohuslav Sobotka se premiérem stal hlavně kvůli němu. „Byl jsem to já, kdo rozhodl, že Sobotka stanul v čele vlády po volbách v roce 2013,“ napsal Babiš na Facebook s tím, že by mu měl být předseda ČSSD vděčný, mohl totiž prý jednat i s pučistou Haškem. „Sobotka mi také mohl být zavázaný, místo toho dělá podrazy. A to jsem jako naivní blbeček věřil, že společně dáme zemi dohromady,“ tvrdí Babiš.

Měření pindíků a plkání nad vlastním hrobem

Odpověď nebo „oplatek“ zatím nepřišel, lidé ale dávají najevo, že o to ani nestojí. Na sociálních sítích se statusy politiků nebojí peprně komentovat i přesto, že v některých případech evidentně kritizují svůj oblíbený tábor. „Veřejné poměřování pindíků – to je přesně to, co volič očekává od svého premiéra a vicepremiéra. Jen tak dál chlapci...“ reagoval na Sobotkův odvetný tweet Martin. Dobře z toho ale nevyšel ani Andrej Babiš. „Připomínáte mi ublížené dítě hrající si na písečku, které je rozzlobené, když mu druhé dítě nepodá bábovičku,“ opřela se do šéfa ANO Lenka.

Znechucení voličů tedy přistálo jak na Sobotkovi, tak na Babišovi. Otázkou ale je, jestli mají politici odvahu do komentářů svých statusů nahlédnout aspoň jedním okem.

Politikům to lidé na sociálních sítích nandali. Urážení už je nebaví.Politikům to lidé na sociálních sítích nandali. Urážení už je nebaví. | Koláž Blesku
Politikům to lidé na sociálních sítích nandali. Urážení už je nebaví.Politikům to lidé na sociálních sítích nandali. Urážení už je nebaví. | Koláž Blesku

Politici si nezůstali nic dlužní ani před krajskými volbami. Takhle se do sebe naváželi v debatě Blesku:

Video Záznam Superdebaty Blesku: Kdo vás „lakuje“ sliby, 300 na důchody a EET - Blesk TV

Podívejte se na momentky z krajských voleb:

Další videa
Články odjinud