„Srabárna,“ vytočil únik Šlachtovy zprávy Bartoška. Lidovec to žene výš

Autor: val - 
17. srpna 2016
13:10

V médiích se objevily úniky z takzvané Šlachtovy zprávy, kterou bývalý šéf ÚOOZ přednesl v utajeném režimu sedmičlenné sněmovní komisi teprve před pár dny. Místopředseda lidovců a Poslanecké sněmovny Jan Bartošek to v Interview ČT 24 označil za srabárnu a řekl, že se tím bude zabývat vedení KDU-ČSL.

„Je to odpovědnost každého, ale já tento způsob chování odmítám, já to beru jako srabské, já to beru jako prostituování s informacemi,“ rozčílil se Bartošek v ČT24.

Vadí mu, že se jen několik dní po zasedání sněmovní komise, která má prošetřit kauzu reorganizace policie, objevily informace ze zprávy Roberta Šlachty v médiích. Konkrétně se jednalo o Mladou frontu Dnes vlastněnou vicepremiérem a předsedou ANO Andrejem Babišem. Ten se opakovaně stavěl proti reorganizaci policie.

„Odmítám pracovat v atmosféře, abychom jeden den něco řešili a druhý den jsem to četl v novinách patřících tomu či onomu,“ uvedl Bartošek s tím, že se může jen domnívat, zda se jedná o účelový krok s cílem zlikvidovat jednu nebo druhou stranu sporu. „Je to pro mě natolik zásadí věc, že jsem ji řešil s předsedou KDU-ČSL a domluvili jsme se, že ji přeneseme na úroven předsednictva lidovců a poslaneckého klubu,“ podotknul.

V komisi v čele s exministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem (ODS) zasedá sedm poslanců. Při svém červencovém zasedání vyslechli poslanci kromě Šlachty také olomouckého vrchního žalobce Ivo Ištvana. Jednání v utajeném režimu trvalo devět hodin.

K informacím z tzv. Šlachtovy zprávy mají podle Bartoška přístup jen členové komise oproti podpisu. „S touto zprávou se seznámilo pouze sedm lidí,“ uvedl. Přesto MF Dnes minulý týden přinesla podrobnosti ze spisu. Deník uvedl, že podle detektivů zpráva dokazuje, že se policiejní představitelé snažili dostat Šlachtu z čela protimafiánského útvaru.

Naproti nesouhlasu Andreje Babiše k reorganizaci policie od 1. srpna došlo. Začala tak fungovat Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ), která zastřešila dva elitní policejní útvary – protimafiánský a protikorupční. Samostatné ÚOOZ a ÚOKFK jsou minulostí.

ČTĚTE VÍCE: Vše o reorganizaci policie

zdenek43 ( 18. srpna 2016 13:15 )

soudruzi-pratele z CSSD maji svoji POLICII ... tedy zneuzivaji Policii CR .......uplne stejne jako to bylo pri UNORU 1948---- TEDY NASSSSSSS MODERNI PRIPAD BYL KABELKOVY PREVRAT - PUC - 2013........ +++++Komunisté se dlouhodobě, už během druhé světové války, připravovali na převzetí moci v zemi. Úzce spolupracovali se stalinistickým Sovětským svazem, snažili se narušovat činnost ostatních stran, po roce 1945 sdružených v tzv. Národní frontě.....a postupně se jim podařilo ovládnout policii (Bezpečnost), armádu i dělnické organizace. Seant CR - mega soudruzsky President CR - mega soudruzsky Parlament CR - po roce 2013 - zpet soudruzsky Policie CR soudruzska Armada - soudruzska Ústavního soudu České republiky - soudruzsky Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (zkratka ÚOHS - soudruzsky ....... +++++++++++++++++++++++++++++++ soudruh StBak BABIS ma svoji podnikovou Policii a Celní správa České republiky je ozbrojeným bezpečnostním sborem, působící na území České republiky. Cílem Celní správy je ochrana ekonomických a bezpečnostních zájmů České republiky - Celní správa je podřízena Ministerstvu financí a má dvoustupňovou organizační strukturu......Generální ředitel . . brig. gen. Mgr. Petr Kašpar (září 2014 – červen 2016)++++plk. Mgr. Milan Poulíček (od července 2016)..... +++++++++Rychlost, s jakou bezprizorní civilista a bývalý šéf elitního policejního útvaru Robert Šlachta získal post náměstka ředitele celní správy, překvapila leckoho, i policejní odbory.++++++8.2016+++++ ---Babiš má svoji podnikovou policii Kapitolou samou o sobě je bezpečnostní divize Agrofertu, kterou už čtyři roky vede někdejší náměstek ředitele protikorupční policie (ÚOKFK) Jiří Veselý a v níž pracuje hned několik jeho bývalých kolegů z policejních složek.....Ředitelem klíčového finančněanalytického útvaru, který zkoumá ty největší a nejpodezřelejší finanční transakce v ČR, udělal Babiš bývalého Veselého kolegu z protikorupční policie Libora Kazdu, který vedl šest let plzeňsko

zdenek43 ( 18. srpna 2016 13:02 )

a jejej, zase se nam nekdo?? z KDU CSL probouzi???? spis dela , ze probouzi panbickari z NARODNI FRONTY - KDU CSL zase pasivne-pracovali na budovani StBackeho APARATU v Ceske republice...uplne stejne jako to bylo za budovani CESKOSLOVENSKE - Národní fronta Čechů a Slováků bylo sdružení politických stran (později byly do něj přijaty i další organizace), které bylo založeno za účelem převzetí řízení státu po druhé světové válce......Systém Národní fronty umožňoval kandidovat do voleb v roce 1946 pouze stranám sdruženým v této organizaci. Po volbách, které vyhrála KSČ, byly všechny strany Národní fronty přizvány k vládě (tj. neexistovala žádná povolená opoziční strana).......KSČ Československá strana socialistická Československá strana lidová Česká odborová rada Český svaz žen Svaz družstevních rolníků Socialistický svaz mládeže ČSR......atd.

nezadat1 ( 17. srpna 2016 22:20 )

Jestli bude líp to nevím,ale aspoň nejsou provázaní s podsvětím a nemají ani prsty v rozkradeni státu jako stávající strany co byli dříve u vlády.Tím nechci říct,že jsou zloději,ale určitě idioti když to dopustili.

nezadat1 ( 17. srpna 2016 22:16 )

Je to strašný,ale co dělat když ti co se tam tlačí jsou ještě větší koko+ti a proto děkujme bohu aspoň za ty tři poctivce.V Česku vymřeli.

havran2 ( 17. srpna 2016 16:03 )

BUDOU VOLBY-VOLTE ANO-BUDE LÍP ! ! !

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud