„Šlachta podlehl drbům,“ řekl Chovanec o konci šéfa protimafiánského útvaru

Autor: ČTK - 
12. června 2016
15:00

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Robert Šlachta podlehl podle ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) drbům. V policejní Národní centrále se prý mohl ucházet o jakoukoliv funkci, v pátek místo toho kvůli nesouhlasu s chystanou reorganizací odstoupil z funkce. Chovanec to v neděli zmínil v České televizi.

Ministr vnitra poukázal také na tvrzení novinářů Janka Kroupy a Jaroslava Kmenty, podle kterých měl se Šlachtou a jeho detektivy dlouhodobé styky předseda ANO Andrej Babiš. Právě ANO přitom s reorganizací nesouhlasí.

Šlachta složil funkci poté, co vedení policie oznámilo záměr sloučit protikorupční policii a ÚOOZ v novou Národní centrálu proti organizovanému zločinu. „Robert Šlachta léta žije v prostředí, které je plné drbů a fám. Já se obávám, že mu podlehl,“ prohlásil Chovanec. Centrála podle něj vytváří jen manažerskou střechu a on se v ní mohl ucházet o jakoukoliv funkci včetně postu ředitele.

Šlachta nyní podle něj vyzval policejní vedení k odchodu, když uvedl, že se k policii vrátí, pokud ji nebude řídit policejní prezident Tomáš Tuhý a jeho náměstek Zdeněk Laube. Chovanec zároveň zpochybnil Šlachtův úmysl skončit, když upozornil, že detektiv o své výpovědi řekl, že ji může do konce měsíce stáhnout.

Ministr také připomněl články v médiích, podle kterých se detektivové z ÚOOZ stýkali na schůzkách s hlavním kritikem plánované policejní reorganizace Babišem. „Jestli je pravda, že byl konfidentem ÚOOZ, tak je to skandál,“ podotkl Chovanec. Babiš v neděli tyto spekulace odmítl, Šlachta na výpady ministra vnitra zatím nereagoval.

ČTĚTE VÍCE: Vše o krizi kvůli reorganizaci policie

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jindra_p ( 22. června 2016 00:52 )

Prosím nenechme je a vzkažme jim, že nám to není jedno, a že za plk. R. Šlachtou stojíme! Prosím, hlasujte zde http://e-petice.cz/petitions/petice-na-podporu-plk-roberta-slachty-1.html Moc děkuji všem, kteří s tím chtějí něco udělat!

pinia ( 13. června 2016 17:15 )

Cinkali jsme klíči na Václaváku v r.1989, volili jsme po revoluci OF, pak ODS, později ČSSD/KDU/TOP, poté jen ČSSD a dosud, ale změníme to na ANO, Okamuru apod. Valorizaci důchodů ODS + TOP zcela stoply, tak na to nezapomeňte u voleb. Kdyby se jinak docela schopný Bohouš Sobotka nenalepil na rychlostudenta plz. práv, Milana Chovance (a ten, kdyby nelhal, tak by nevadil, má aspoň regulérní SŠ), tak by i policii zřejmě obsadil kvalitními VŠ či SŠ, ale originál vystudovanými, tj. počínaje jedničkami a dvojkami na vysvědčení ze ZŠ s následným studiem SŠ, VŠ. Neobsazujte vedoucí místa na PČR (vč. místa komisařů) původně jen vyučenými lidmi a poté dálkaři, jimž se maturita či diplom VŠ dává za docházku ! Inteligenci, logické, analytické a kompatibilní myšlení vyučený člověk na škole nezíská. Jako např. Michal Murín, šéf GIBS, jenž je údajně původně pouze vyučený. Jinak se klaníme dobrým řemeslníkům, dělníkům apod.Jak potom asi vyučení, tj. čtyřkaři (v lepším případě trojkaři) ze ZŠ mohou řídit jakýkoliv útvar ? Josef L., Chicago: Nejlepsi by bylo, kdyby volby vyhrali komuniste. Ti by tu sebranku zlodeju a poskoku Merkelové potrestali. Co to mele Belobradek, vetsina lidi stoji za Babisem, nez za Belobradkem a Sobotkou, lidovci vzdycky byli rozvraceci republiky a konfidenti s Nemci ! Kdyz to padne, tak by mel vladu prevzit Babis. CSSD a KDU se schovavaji za Babisovy uspechy a tomu podkopavaji cestu. Kdyz nebude korupce a zlodejny ,tak Babis by CR postavil zpet na místo, kam v Evrope a svete patri - zaprodanci a zlodeji ji dostali mezi zeme 3.sveta, zivotni uroven nasich lidi je nezajima ,staraji se o svou a buduji zivotni uroven Nemcum - zacal to Kalousek a Svarcik a dnes v tom CSSD pokracuje s pomoci Lidovcu a podporou TOP ! Skoda, ze Okamura ma malou podporu lidi,byl by dobry premier,president. Meli by vyhrat volby komunisti a ti by to vycistili a se zlodeji by zatočili. Jiří N., Čelákovice : Had na 6 = KDU-ČSL.

pinia ( 13. června 2016 17:02 )

Vivat Ing.Babiš, Mgr.Ištvan, Mgr.Šlachta, JUDr.Bradáčová, JUDr.M.Benešová - která 1.z politicko-(policejně)-justičních zbabělců řekla v TV (asi před 20 lety), že je v ČR v podstatě tzv. politicko-policejně-justiční mafie. Lidé, kteří se nesetkali s vyšetřováním u zejména pražské kriminálky, neví, co se v ČR děje (oblastní kriminalisté se od mnoha bezpáteřních pražských kriminalistů fofrem učí). Je to prakticky vždy o domluvě se znalci (posudky na objednávku), se st.zástupci (SZ) a poté se soudci ve prospěch silnější strany ! Tj. té strany, které se bojí kriminalista, SZ a soudce. Uvědomte se, že původně jen vyučený kriminalista, tj. čtyřkař ze ZŠ, sotva něco vyřeší a natož čestně. Tzn. kriminalista + OSZ/MSZ + soudce zmanipulují důkazy tak, aby výsledek vyšel ve prospěch té strany, která má větší moc a peníze. Proč zvyšujeme mzdy kriminalistům ? V ČR zůstanou mnozí tací, jací pracovali za socialismu, tj. původně pouze vyučení, tzv. hlupáci a intrikáni. A od těch se dalších x generací naučilo křivárny a manipulaci s důkazy. Kdy se najde odvážnější a spíše žena (neboť jak vidno, ženy Dr.Benešová a po ní Dr.Bradáčová jsou hybatelkami české "mafie"), abychom svrhli pražskou tzv. policejně-justičně-politickou mafii ? Proč asi Bradáčová spolupracuje se Šlachtou ? Proto, jelikož jiní v tom téměř jistém policejně-justičním spolku desítky let tzv. jeli a nic neudělali ! Šlachta maká jako Babiš. Koho chtějí politici a lobbisté odstranit ? Šlachtu a Babiše.

japos22 ( 13. června 2016 07:41 )

Chovanec pindá, jak poblblé hovado, předvedl se, k reorganizaci není schopen říct ani písmeno, do všech se naváží, z šéfa protimafiánského útvaru chce dělat málem nesvéprávného člověka, Chovanec je odporný

1912 ( 13. června 2016 06:41 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud