Brexit v Bruselu uvolní kanceláře se sprchou, těší se čeští europoslanci

Autor: David Budai - 
8. 7. 2016
05:15

Odchod Británie z Evropské unie může mít pikantní dohru v kancelářích Evropského parlamentu v Bruselu. Podle zjištění Blesk.cz už teď někteří čeští europoslanci pošilhávají po luxusnějších úřadovnách, které zatím obývají zástupci Spojeného království. V kancelářích, které část Čechů dostala po rozšíření EU, chybí soukromé sprchy a dokonce i teplá voda na toaletě. Brexit už možná brzy některé vybavenější uvolní a dá se čekat, že se o ně „strhne boj“.

Europoslanec Jiří Maštálka (KSČM) sedí v Bruselu od roku 2004, v posledním volebním období se mu však pracovní prostředí podstatně změnilo. S tím, jak s přistoupením dalších zemí EU narostl počet europoslanců, bylo potřeba část z nich „přesadit“ do kanceláří v jiné budově. Jenže ty nové mají tak trochu háček: jejich majitelé v nich na rozdíl od kolegů ve staré budově nemají soukromou sprchu, toaletu a dokonce ani teplou vodu.

„Nestěžujeme si a určitě to vydržíme. Vadí nám ale ta nerovnost. A to nejen mezi námi poslanci. Myslím, že dnes už je v každé normální práci zavedeno to, aby se lidé mohli umýt a osprchovat,“ řekl Blesk.cz Jiří Maštálka.

Konečná nemůže ani přebalit dítě

Společně se svou stranickou kolegyní Kateřinou Konečnou bojují za to, aby se podmínky zlepšily, ale zatím bez úspěchu. „Dva roky píšeme a nikdo nám není schopen odpovědět, jestli to hodlají změnit,“ zoufá si Konečná a tak trochu už tuší, že se nic nezmění. Jak sama dodává, vše prý odpovídá normám.

Jenže právě Konečné, která se loni na podzim stala maminkou a porodila syna Šimona, to přináší značné komplikace. Kancelář je tak malá, že se jí tam nevejde ani postýlka. „Každý se mi vždycky směje, proč neberu dítě do Bruselu. Jenže jak si ho mám vzít do kanceláře, kde mu nemůžu v teplé vodě ani umýt pusu nebo ho přebalit? Není tam prostor, kde by mohl usnout, postýlka by se tam ani nevešla,“ vysvětluje Konečná a vzpomíná na doby, kdy ještě zasedala v českém parlamentu. Tam každá čerstvá maminka dostala erární postýlku a kancelář blízko jednacího sálu, aby mohla k dítěti rychle odbíhat.

A europoslankyně přidává i další historky ze svého bruselského pracoviště. Vzhledem k tomu, že na celém patře kvůli chybějícím trubkám neteče teplá voda, si nemůže umýt hrníčky po kávě. „Když si do kanceláře pozvete hosty a zapomenete okamžitě opláchnout hrníčky, káva zaschne a v té studené vodě už je neumyjete,“ popisuje s úsměvem Konečná.

Zahradil: Horší jsou štrasburské krcálky

Spolu s europoslanci patřící do evropské frakce GEU-NGL byli do těchto kanceláří přesunuti také jejich kolegové z frakce ECR, tedy třeba Evžen Tošenovský nebo Jan Zahradil (oba za ODS). Těm však sprcha nebo soukromá toaleta tolik nechybí. „Mně vadí daleko víc krcálky ve Štrasburku. Jsme tam natěsnáni i s asistenty na ploše nějakých 4 krát 4 metry užitné plochy,“ zmiňuje Zahradil.

Ti nespokojenější však začali tušit nečekanou příležitost, kterou přináší nedávné referendum o vystoupení Británie z EU. „Brexit je skvělá šance, musíme ty britské kanceláře ukořistit,“ říká napůl v žertu poslanec Maštálka.

Doporučujeme
Samsarra2017 ( 4. května 2017 15:22 )

Ubohost a žumpa nejen politiky ale ubohost většiny radoby politiku,ve skutečnosti debilu,netahlů a zloděju a samolibejch kretenů ,sebestřednych prasat,primitivů,je v ČR požehnaně a a nejen v ČR vidět denně .Bohužel normalni občan neudela nic ani u voleb a tak se tam všichni třeba sežerte!!!Už aby byla válka lidsky odpade NENAŽRANY!!! Parta arogantnich debilu,naprosto nepotřebnych,parazitujicich na lidske duvěře a blbosti!!!

1912 ( 8. července 2016 21:10 )

Předmět: FW: Takže najednou velký OBRAT, naši lékaři a sestry, se vracejí z Německa zpátky do České Republiky, jelikož nezvládají situaci v nemocnicích.... Takže najednou velký OBRAT, naši lékaři a sestry, se vracejí z Německa zpátky do České Republiky, jelikož nezvládají situaci v nemocnicích v Německu, kde většina utečenců má AIDS, Syfilis, žloutenku typu C a otevřenou Tuberkulózu. TOHLE SI VŠICHNI PŘEČTĚTE AŽ DO KONCE ... svědectví zdravotní sestry pracující v německé nemocnici - doporučuji přečíst, je to úplně čerstvé.. Včera jsme měli v nemocnici poradu, situace jak u nás, tak i v dalších nemocnicích v Mnichově je neudržitelná. Pohotovost na klinikách nezvládá a tak vše začínají posílat do nemocnic. Řada muslimů odmítá k ošetření ženský personál a MY ženy zas říkáme, že mezi ty zvířata zvláště z Afriky, nepůjdeme. Vztahy mezi personálem a imigranty začínají být stále horší a horší, od minulého víkendu musí s imigranty chodit do nemocnice policajti se psy. Mají AIDS, syfilis, otevřenou TBC a spousty exotických nemocí, co v Evropě neznáme a neumíme léčit. Pokud dostanou recept, tak v lékárně zjistí, že musí vše zaplatit hotově. Dochází tam k neuvěřitelným výstupům zvláště, když se jedná o léky pro děti. Děti nechávají personálu v lékárnách se slovy: " tak si je zde vylečte sami." Takže policie už nehlídá jenom kliniky a nemocnice, ale už i velké lékárny. Na poradě jsme otevřeně říkali, kde jsou ti, co je vítali do TV kamer s transparenty na nádraží? Ano, hranice se sice zatím zavřely, ale milion už tu je a rozhodně se jich nezbavíme. Do teď byla v celém Německu nezaměstnanost 2,2 mil., teď bude nejméně 3,5 mil. Většina těchto lidí je naprosto nezaměstnatelná. Těch lidí se vzděláním je úplné minimum,navíc jejich ženy většinou vůbec nepracují. Odhaduji, že každá desátá je těhotná, stovky tisíc z nich přinesli s sebou kojence a malé děti do 6 let naprosto zbídačelé a zanedbané. Pokud to bude pokračovat a Německo zn

djsti ( 8. července 2016 16:06 )

Všiváci rozlezlí všude.

cassio ( 8. července 2016 12:20 )

ty vole ti komunisti jsou drzí jak štěnice.

buaft ( 8. července 2016 12:13 )

Děkujeme za projev zhrzeného bolševika, bež si umejt hubu

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa