Komunistka Konečná porodila. Europoslankyně má syna Šimona

Autor: simao, poe - 
22. 10. 2015
10:21

Blonďatá europoslankyně z řad KSČM Kateřina Konečná (34) pracovala i přes pokročilé těhotenství takřka do poslední chvíle. Nyní si však bude muset dát přece jenom pauzu. Ve čtvrtek se jí narodil syn Šimon. První dítě, které má s manželem a podnikatelem Zdeňkem Trefilem.

"Vstávejte! jsem tu a vy spíte! Šimon, 3370 gramů, 51 centimetrů." Radostná zpráva přišla ve čtvrtek ráno od spolupracovníků europoslankyně Kateřiny Konečné (KSČM). Porodila zdravého syna, maminka a miminko jsou v pořádku.

Konečné praskla voda kolem jedné hodiny ráno, ve čtyři pak byl malý Šimon na světě. Ven šel císařským řezem.

Europoslankyně Kateřina Konečná má syna Šimona.Europoslankyně Kateřina Konečná má syna Šimona. | 

Radost z prvního potomka má jistě i manžel Konečné, podnikatel Zdeněk Trefil, kterého si poslankyně brala v srpnu 2008 ve Starém Jičíně.

Svatbu tehdy měli zhruba před 140 svatebčany na tamní radnici. Konečná však nepřijala manželovo příjmení, ponechala si své dívčí jméno. I samotný porod proběhl nikoli v Bruselu či Štrasburku, ale v Česku. V porodnici v Karviné.

Konečná je absolventkou Masarykovy univerzity, VŠ finanční a správní. Ke kariéře u komunistů ji předurčily geny. Její rodiče jsou komunisté, před revolucí byl její otec tajemníkem pro zemědělství na OV KSČ v Novém Jičíně, odkud Konečná pochází.

Někdejší nejmladší poslankyně české sněmovny se v červenci 2014 vydala hájit barvy komunistů do Bruselu. Zkušenosti z EU však měla i z předchozí doby. Již v roce 2004 totiž zasedala v europarlamentu jako tzv. kooptovaná poslankyně.

Nastoupila tam hned po vstupu Česka do Unie. A zastávala tuto pozici do té doby, než se práce ujali v Česku zvolení europoslanci. Tehdy ještě Konečná ve volbách neuspěla. Chuť si však spravila v roce 2014. Ještě v průběhu října vystupovala při debatách europarlamentu, záznamy dala i na svůj kanál na Youtube. Vzdouvající se bříško bylo patrné, i když jej Konečná lehce maskovala volnějším oblečením.

Již na svatbě přitom měli novomanželé v roce 2008 dort s marcipánovým miminkem. "Ano, miminko plánujeme. A nejen jedno," říkala tehdy Blesku Konečná a přiznávala, že jako jedináček touží po větší rodině. Prvního potomka se dočkala o sedm let později. 

Kateřina Konečná v europarlamentu při diskusi začátkem října. Těhotenské bříško již bylo značně nápadné.Kateřina Konečná v europarlamentu při diskusi začátkem října. Těhotenské bříško již bylo značně nápadné. | 

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa