Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 8°C

Dívka si založila Facebook, matka ji za to seřezala: Teď jí hrozí pět let vězení

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ljš - 
22. října 2015
10:22

Obyčejný trest za porušení zákazu, nebo týrání dítěte? Pardubická policie vyšetřuje případ desetileté dívky, kterou její matka zbila vařečkou za to, že si založila účet na Facebooku.

Na rozsáhlé modřiny v oblasti hýždí a rukou desetileté holčičky upozornila její učitelka, která si jich všimla na hodině plavání. Do školy proto vyrazili policisté a byl vyrozuměn i Orgán sociálně-právní ochrany dětí Pardubice.

"Slečna uvedla, že nemá problém hovořit o tom, co se stalo. Její matka údajně zjistila, že si přes její zákaz založila facebookový profil, a za to následoval velký ,výprask‘ vařečkou. Dívka se údajně bránila a při snaze vykrýt rány měla ,pohmožněnou‘ i horní končetinu," vysvětlila policejní mluvčí Eva Maturová.

Do školy byla proto pozvána i její matka, která dceřina slova potvrdila. "Dívka však měla až tak veliký strach z toho, co bude doma následovat, že prosila nejen policisty, ale i sociální pracovnici o to, aby nemusela spát doma. Kde dívka skončila a jak dlouhou dobu na onom místě setrvala, to z taktických důvodů nebudeme zveřejňovat," dodala mluvčí.

Úkolem policistů je nyní zjistit, jestli se jednalo o ojedinělý výchovný zásah matky, nebo jsou takové výchovné způsoby v rodině běžné. "Mohlo by tu být spatřováno podezření z trestného činu týrání svěřené osoby, kde v horní hranici může být pachatel potrestán až pětiletým odnětím svobody," vysvětlila Maturová.

zutro ( 23. října 2015 04:11 )

No rekl bych ze pravda je uprostred. Holcicka se mnela zeptat.To jo.Ale mati ji za to nemlatit. Kdyz cloveka zmlatime za kazdou kravinu tak budem ve stredoveku.Na druhou stranu nesouhlasim za trest pro matku. ;)

ad-ga ( 22. října 2015 16:18 )

10letá holka má poslouchat rodiče a ne si dělat co ona chce. A tebe rodiče asi málo mlátili primitive že? Až budeš mít svoje děti, tak si je vychovávej jak chceš, Pak ti budou skákat po hlavě a vyrostou z nich takový deb..ilci , jaký jsi ty.

peter.gleso ( 22. října 2015 15:43 )

 plne souhlasím s predeslima diskutujicimi lepší jedna facka než dlouhé vysvětlovaní nám to taky neublizilo a dodnes si rodiče vážím jak nás dobře vychovali

sores ( 22. října 2015 15:02 )

Když jsem byla ještě školou povinná, moje mamča na rodičáku dala souhlas učitelům k tomu,když budu zlobit a drzá, že mi klidně jednu mají vrazit! A doma mě na to upozornila. Jako dnes dospělá to považuji za velmi správné a také jsem poslouchala po pár pohlavcích.Palice mi neupadla, žiju dodnes.Pokud parchant nemá respekt je z něj hajzl.

evita5555 ( 22. října 2015 13:53 )

Tento štát chce vychovávať deti ako cigáňov, samé práva - žiadne povinnosti. Nemá náhodou fagan povinnosť rešpektovať svojho rodiča a ak ho neposlúcha, nie je to týranie toho rodiča? Keď sa bojí spať doma, nech ide do polepšovne, nech si vyskúša, aký je život ťažky, keď jej za zadkom nestoja rodičia. Ja by som ju tam ako matka poslala a so sebou by si mohla vziať len svoje osobné veci.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání