Pondělí 17. ledna 2022
Svátek slaví Drahoslav, zítra Vladislav
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Chovancova analýza je na světě: Živých kauz se změny v policii dotknout nemají

Autor: ČTK, val - 
10. června 2016
08:40

Chystané sloučení protikorupční policie a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) nebude mít podle výsledků analýzy vliv na vyšetřování živých kauz. Uvedl to Radiožurnál s odvoláním na zdroje z bezpečnostních složek. Ministr vnitra Milan Chovanec, který se s analýzou v pátek seznámí, uvedl, že pokud se reorganizace nedotkne živých kauz, nemá důvod s ní nesouhlasit. Plány mezitím vyvolaly zlou krev mezi vládními politiky i policií.

Ze zhruba pětistránkového dokumentu vyplývá, že všechny kauzy dozoruje státní zástupce, který je „pánem vyšetřování a dává policii závazné pokyny“. Tedy nehrozí, že by reforma měla nějaký dopad na živé kauzy, uvedl Radiožurnál. V dokumentu se dále píše, že během všech reorganizací v policii byly detektivům ponechány jejich případy.

Proti organizačním změnám, které mají začít v červenci, se bouří část žalobců, ale i ÚOOZ. Podle jeho vedení je chystaná reorganizace nelogická a ohrožuje práci policie.

„Nedůvěřujeme celému tomuto konceptu a nedůvěřujeme vedení Policie ČR, že tyto záměry jsou vedeny čistě snahou o zlepšení a zkvalitnění práce na poli boje s organizovaným zločinem,“ napsalo širší vedení útvaru v otevřeném dopise Chovancovi. Šéf ÚOOZ Robert Šlachta pohrozil, že kvůli reorganizaci odejde do civilu. 

Chovancovi lidé argumentují tím, že ne reforma, ale aktuální situace v policii ohrožuje vyšetřování. A to tím, že protikorupční policie a ÚOOZ si vzájemně konkurují.

ČTĚTE VÍCE: Vše o krizi kolem reorganizace policie

ikolop ( 11. června 2016 09:22 )

Už jen změna komisaře přivodí změnu v šetření věci. Bože, jak může takovou pitomost říct, že se reorganizací nic nezmění. Změní, a to fest. Zachrání se tzv. tuneláři a mafie. A další hlupáci to po něm opakují. Nebo tj. účelová blamáž lidu.

vladimir1950 ( 10. června 2016 09:55 )

Je to pra sárna, organizovaná politiky, kterým Šlachta šlapal na paty. Za to by měl Chovanec letět z vlády. Teď je to vedení policie prohnilejší než za Langera. Opět mám další argument pro to, abych nevolil ČSSD, je to banda dare báků. Raději budu volit Okamuru, ten tyhle politické hry nehraje.

saly23 ( 10. června 2016 09:12 )

ANALÝZA? Nejméně ve dvou kauzách budou vyšetřovat samy sebe.Turecko.Zloději z ODS a ČSSD můžou zůstat v klidu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa