„Bráníme se znásilňování.“ 17 plukovníků od Šlachty si stěžuje Chovancovi

Autor: simao, ČTK - 
9. června 2016
19:55

Nemůžeme mlčet. Nebráníme se změnám, bráníme se znásilňování, stěžují si ministrovi vnitra Milanu Chovancovi (ČSSD) vedoucí odborů a expozitur z ÚOOZ v otevřeném dopise. Sepsali ho poté, co šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta oznámil, že požaduje kvůli reorganizaci ve vrcholných útvarech policie odchod do civilu. Jde celkem o 17 policejních plukovníků.

„Nerozumím kroku plk. Šlachty, jenž ani nepočkal na finální rozhodnutí o reorganizaci. Mrzí mne to. Je to zjevně politické gesto,“ reagoval ve čtvrtek na Šlachtovo oznámení o odchodu do civilu ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD).

Robert Šlachta vyjádřil nesouhlas s reorganizací, v rámci níž má být vybudována jednotná Národní centrála pro boj proti organizovanému zločinu, která by „pohltila“ jak ÚOOZ, tak i Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality (ÚOKFK).

Právě Chovancovi přitom napsali otevřený dopis vedoucí odborů a expozitur ÚOOZ.

ČTĚTE VÍCE: Vše o krizi kolem reorganizace policie

Otevřený dopis vedení ÚOOZ ministru Chovancovi

Vedení Policie ČR nás v žádném případě nepřesvědčilo o připravenosti veškerých chystaných změn. Nebylo nám schopno zodpovědět konkrétní dotazy týkající se základního chodu nového policejního útvaru vznikajícího od 1. července 2016. Na veškeré naše dotazy jsme dostali pouze jedinou stále opakující se odpověď, že vše bude řešit jakýsi blíže nespecifikovaný přípravný výbor,“ píše se v dopise. 

Autorům dopisu bylo prý nabídnuto formou motivačního programu zvýšení platů. Nepřipravenost, překotná rychlost a absence jakékoliv analýzy dopadů na trestní řízení je ale přinutila nedůvěřovat celému konceptu.

„Za stávající situace jsme přesvědčeni, že tímto krokem budou zásadně ovlivněna probíhající trestní řízení,“ dodali a zároveň požádali ministrao pozastavení změny. „Nebráníme se změnám, bráníme se znásilňování,“ píší v závěru.

ruprecht286 ( 10. června 2016 12:19 )

Chovanec je z ČSSD a tak není čemu se moc divit, že politicky sloučení útvarů policejního vyšetřování a jejich následné "zneschopnění" podporuje. Přeji pánům plukovníkům snad účinné sjednocení a pevné nervy !!

zdenek43 ( 10. června 2016 10:35 )

Andrej Babiš tvoří svět k obrazu svému. Je to svět, v němž skutečným zdrojem moci není podpora získaná v otevřených volbách, ale pokoutné shromažďování, uchovávání a zneužívání informací. Dnes má Babiš po ruce popularitu i moc; připravuje se však na dobu, kdy bude mít pouze – moc. Během posledních dvou let do obchodního konglomerátu, politického hnutí a ministerského týmu českého ministra financí nastoupily bratru dva tucty vysokých policejních důstojníků, pracovníků komunistické kontrarozvědky a agentů a spolupracovníků Státní bezpečnosti. Tak mi vycházejí počty založené na veřejných zdrojích informací. Vložit záložku Sdílet Komentáře (0) Pokud k tomu připočtete samotného Andreje Babiše, najdete v jeho týmu nejméně pětadvacet osob s portfoliem dovedností, které zahrnuje utajené získávání a zpracovávání informací, zpravodajské hry a ‚boj proti vnitřnímu nepříteli‘.

zdenek43 ( 10. června 2016 10:31 )

Před necelým čtvrtstoletím se říkalo: v podnikání estébákům zabránit nemůžeme, jejich případný zájem o politiku přece vyřeší lustrační zákon. Dnes se vracejí do veřejného života a přesvědčují nás, že to s námi myslí dobře. Za normalizace drtil Libor Široký nepřátele socialismu coby kapitán StB. Na začátku listopadu 1989 nastoupil do analytického útvaru. Sbíhaly se u něj všechny později zničené informace, které by pro toho, kdo by chtěl ovládat druhé, mohly mít cenu zlata. V roce 1996 přišel do Agrofertu, kde sedí na klíčové pozici předsedy dozorčí rady. Jeho kolega, špion Jozef Kubů, strávil konec roku 1989 na školení KGB v Moskvě. Donedávna byl vlivným členem hnutí ANO, ale místo na billboardech přenechal kolegyni a další spolupracovnici Andreje Babiše Radmile Kleslové. Bývalé rozvědčici, která měla být pod falešnou identitou vysazena v zahraničí, aby hájila zájmy totalitního režimu. AGROFERT-BABIS-ma svou policii----napočítalo celkem 17 bývalých důstojníků či spolupracovníků StB, kteří po roce 1989 byli či stále jsou magnátovi z Agrofertu a ministrovi financí Babišovi nablízku. Na všechny média postupně už upozornila, ale ještě nikdo nedal všechna jejich jména a příběhy, doplněné o další nové informace, vedle sebe. Takové čtení totiž přináší zajímavé a nečekané souvislosti. Počet estébáků kolem Babiše je zarážející. „Nic není černobílé. Tyhle lidi najdete za posledních 25 let kolem více důležitých postav,“ soudí o bývalých kádrech StB bývalý prokurista Agrofertu a také komunistický špion ve Vídni Jozef Kubů, který nedávno odstoupil z kandidátky hnutí ANO, protože jeho minulost příliš propírala média. S Týdeníkem ECHO krátce promluvil po telefonu.

moiaza ( 10. června 2016 06:42 )

Česká mafie šlape jak hodinky. Když lumpům někdo šlápne na kuří oko, je zle! Vyšetřovatel musí zákonitě skončit. Chápadla Rittiga a jemu podobných lumpů jsou velmi dlouhé. Šlachty se bojí sám Kalousek. Proto schvaluje jeho odchod. Péťa se svou kobylo Janičkou musí vyjít čistí jako lilie. Mafie ODS to zařídí. Denně se přesvědčuji na vlastní oči a uši o své pravdě, že náš stát dávno neřídí politici, nýbrž mafiáni.

flesch2z ( 9. června 2016 23:23 )

Myslela sem si, že je to kvůli OKD a prachům pro Altnera, ale to, co se děje ve zbytku EU je vrchol. 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud