Neděle 24. září 2023
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno 18°C

Zeman prozradil stav svého konta i stranu, pro kterou chystá polibek smrti

Autor: tmp - 
29. května 2016
18:29

Deset milionů korun. Tolik má prezident Miloš Zeman na svém bankovním kontě. Řekl to v nedělním Press klubu Frekvence 1, který se vysílal živě ze zámku Lánech. Zeman zároveň zkritizoval dohodu s Tureckem o migrantech. Prezident také prozradil, že letos v Lidicích hodlá vystoupit proti „neonacistické straně v Česku, která zneužívá migrační krize.“

Zeman řekl, že i když je kuřák protikuřácký zákon by nevetoval, jelikož by to bylo v konfliktu zájmu. „Téměř v každé hospodě jsou dvě místnosti, kuřácká a nekuřácká, buďme liberální, nemluvme majitelům těchto hospod do toho, jestli mají mít úplně nekuřáckou hospodu nebo ne,“ řekl Zeman. Podle něj ale nesoulad koaličních poslanců nemůže zapříčinit pád koalice, jelikož návrh nepatří mezi dominantní zákony koalice. „Proboha, kdo by rozbíjel vládu, když si může počkat rok do voleb, a jaká bude vůle občanů, taková bude budoucí vláda,“ dodal Zeman.

Udivený Zeman: Paravan jako prostředek inkluze?

Zeman se vyjádřil i k propíranému zákonu o inkluzi, kde podle něj bylo spousty užitečných paragrafů, zarazila ho ale jedna věc. „Pečlivě jsem si přečetl všechny materiály od ministerstva školství. Ten materiál předpokládá, že mentálně postižený žák bude oddělen od ostatních žáků paravanem, a tam bude sedět se svým asistentem, který nemá žádné pedagogické vzdělání,“ řekl Zeman. „Pokud zastánci tvrdili, že inkluze je k socializaci, tak paravan rozhodně není nástrojem socializace,“ dodal.

V nedělním Pressklubu Zeman poprvé prozradil, kolik peněz má na svém účtě. V nedělním Pressklubu Zeman poprvé prozradil, kolik peněz má na svém účtě. | Facebook - Jiří Ovčáček

Dva miliony uprchlíků

Prezident dle svých slov bedlivě sleduje, kolik uprchlíků u nás bylo chyceno na hranicích. „U nás to není tak dramatické, já dostávám pravidelné týdenní zprávy od ministerstva vnitra, v posledních dnech to vzrostlo z deseti na padesát týdně, což stále není nějaké dramatické číslo,“ míní prezident.

Strefil se i do dohody s Tureckem. „Protože není rozumná naděje na uzavření dohody mezi EU a Tureckem, tak jsou dvě varianty, jestliže nebude dohoda uzavřena, tak Turecko pustí do Evropy 2 miliony migrantů, pokud bude uzavřena a bude obsahovat bezvízovou povinnost, tak z Turecka přijede několik milionů Turků a Kurdů, a protože nebudou potřebovat víza, tak s nimi přijedou i ty dva miliony migrantů,“ řekl Zeman, podle kterého Evropská unie selhává v řešení uprchlické krize.

Prezident nezapomněl pochválit hnutí ANO za protimigrantské postoje, naopak se strefil do ČSSD, odkud se proti uprchlíkům staví jen ministr vnitra Milan Chovanec. Opakem je podle něj ministr pro lidská práva Jiří Diestnbier.

Zeman také řekl, že hodlá v červnu promluvit v Lidicích a vystoupit proti těm, kteří migrační krizi využívají a do české společnosti pouštějí neonacismus. „Je jedna neonacistická strana v ČR a tu pojmenuji při svém projevu v Lidicích, která migrační krizi zneužívá ve svůj prospěch a současně podporuje neonacistické tendence, ne jenom u nás ale i například na Slovensku, a tím mám na mysli Kotlebovu stranu,“ řekl prezident.

Kotlebovi k úspěchu ve volbách gratuloval například Adam B. Bartoš, který je předsedou Národní demokracie. Prezident Zeman se proti němu ale nikdy nevymezil – naopak, v minulosti byl mezi pozvanými hosty na Pražském hradě. Bartošovými výroky na adresu uprchlíků se zabývala i policie.

Deset milionů pro Ivanku

Jeden z dotazů posluchačů rádia směřoval na stav Zemanova konta, prezident se nezdráhal odpovědět. „Přibližně deset milionů korun a jsou to celoživotní úspory, které jsem si založil na vkladní knížku v brzké dospělosti a ukládám si tam peníze samozřejmě i z prezidentského platu, jehož třetinu dávám na fond ohrožených dětí,“ řekl vůbec poprvé Zeman.

Já těch deset milionů budu potřebovat proto, aby moje žena měla nějaký domeček se zahrádkou, kde bude moci venčit svého psa. Mně osobně stačí dvě místnosti na tvrzi na Vysočině, takže z toho vyplývá, proč nevidím důvod, proč bych zbytečně investoval do věcí, které nepotřebuju,“ dodal prezident.

Už se těší na svou žlutou jachtu

I přes vysoký stav konta tak dá přednost dovolené na venkově. „Já si spokojeně jedu na Vysočinu, spokojeně si vstoupím do nafukovacího člunu, kterému říkám moje jachta, a budu se radovat společně se svými přáteli, které jsem rok neviděl,“ dodal prezident. Na Vysočině ale kvůli pracovním povinnostem letos stráví jen pět dní.

Zorka ( 28. června 2016 02:16 )

Pan Zeman konečně správný prezident jako má být!Prezident pro normální lidi!Né jako ten proamerickej starej chrchla kterej zaprodal celou republiku!Pane prezidente přeji Vám pevné zdraví a aby jste ještě dlouho zůstal naším prezidentem!Náš obyčejných občanů!Víte kolik lidí tím naserete???Z havloidních dementů si nic nedělejte!!!Blbci byli v každé době!

dzery ( 30. května 2016 14:13 )

V putice by dostal přes rypák.

jikar ( 30. května 2016 09:06 )

Zeman se chová jako štamgast nějaký vesnický putyky, a ne jako prezident, který by měl být za každých okolností nad věcí, a který by se měl umět chovat...

rumrum ( 30. května 2016 00:08 )

trefný

buban ( 29. května 2016 22:18 )

O5 jste mimo-vás nemusí bolet moje inteligence, vás bolí vaše tupost.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud