ČSSD moří Altnerovy dluhy: Věřitelům poslala další statisíce

ČSSD zaplatila další dluh bývalého advokáta Zdeňka Altnera.  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: Mii, ČTK - 
11. května 2016
12:19

ČSSD zaplatila další dluh bývalého advokáta Zdeňka Altnera, kterému má podle rozsudku pražského soudu uhradit téměř 338 milionů korun za služby v případu Lidového domu. Ve středu poslali 240 000 korun Městskému soudu v Praze, celkově tak již Altnerovým věřitelům uhradili 9,2 milionu korun.

Sociální demokraté zatím odmítají Altnerovi zaplatit a uspokojují věřitele svého bývalého právníka. Nechtějí peníze na Altnerův švýcarský účet poslat kvůli obavám, že by je v případě úspěchu v řízení o svém dovolání již nedostali zpět. V minulých týdnech plnila sociální demokracie ve prospěch Oborové zdravotní pojišťovny, České advokátní komory, několika finančních úřadů, Všeobecné zdravotní pojišťovny a Státního pozemkového úřadu.

Bývalý advokát Altner na konci března vyhrál letitý spor se sociální demokracií, kterou zastupoval ve sporu o Lidový dům. Soudy pravomocně přiznaly, že mu ČSSD musí zaplatit 18,5 milionu a smluvní pokutu, která za 5734 dní od podání žaloby do vynesení rozsudku činí 318 milionů. Altner již dal podnět k exekučnímu vymáhání pohledávky.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

flesch2z ( 11. května 2016 18:02 )

Myslím, že to platí ze svého, kdyby o tom aspoň rozhodl soud, ale oni tím v podstatě přiznali svůj dluh, přičemž mu ho odmítají zaplatit. Nové úroky jim skáčou, takže si je tím vlastně upisují. Dlužnou částku 338 mega budou muset stejně zaplatit celou. Já bych to prodala za 150 mega a už bych tu nebyla.

dzery ( 11. května 2016 17:50 )

Co je to za blbost za někoho splácet dluhy,co s tím mají sosani společného??

flesch2z ( 11. května 2016 15:16 )

Uvědomuje si ŠSSD, že jim dál naskakují úroky, kterých jsou si vědomi? Pane Altnere, držím Vám palce, jako málo komu.

zdenek43 ( 11. května 2016 14:41 )

kde bere?? CSSD prachy?? ....V roce 2001 se vláda Miloše Zemana rozhodla prodat 100-miliardový dluh Ruska u České republiky z časů komunismu. Bez výběrového řízení si vybrala společnost Falkon Capital, jejíž prezidentem byl Jozef Čimbora. Falkon měl za dluh zaplatit české vládě 20 miliard korun a bylo na firmě, s jakým ziskem se vypořádá s Moskvou. .....O tom, jaké letouny, jaké množství a za kolik, rozhodoval ale až následný kabinet Miloše Zemana....Kabinet nakonec prodej na začátku prosince 2001 schválil. Stíhaček mělo být 24 a cena měla být 60 miliard korun, s potřebným servisem k provozu až 100 miliard...... ....Česká konsolidační agentura (ČKA) byla instituce určená k zajišťování hospodářských záměrů vlády a financování strategických projektů v oblasti infrastruktury a životního prostředí. Vznikla 1. září 2001...ČKA byla organizací, mající za cíl skrýt před veřejnosti obrovské ztráty, plynoucí z neuhrazení pohledávek za majetek státu, prodaný při kupónové privatizaci. Jednalo se přibližně o 700 miliard Kč..... .....Jakým způsobem prosadila firma Steyr, aby si česká armáda koupila právě její obrněné transportéry Pandur?....Bývalí manažeři Steyru Wolfgang Habitzl a Herwig Jedlaucnik tvrdí: na zákulisních dohodách se podíleli Stanislav Gross, Karel Kühnl a Martin Barták....smlouvu o nákupu 199 transportérů od rakouské firmy Steyr, kterou schválila v roce 2006 vláda Jiřího Paroubka......

zdenek43 ( 11. května 2016 14:21 )

Cíl, akciová společnost v Praze je česká firma vlastněná politickou stranou Česká strana sociálně demokratická (ČSSD) ČSSD do Cíle v roce 2000 převedla 871 milionů Kč, Cíl následně v roce 2001 daroval Lidový dům ČSSD. Cíl následně poskytoval ČSSD půjčky a dary, v roce 2010 ho jeho místopředsedkyně dozorčí rady označila jako "kasičku ČSSD".Z aktiv přesahujících miliardu Kč bylo v roce 2008 již jen 400 milionů, na konci roku 2011 byl majetek společnosti tvořen především bezúročnou půjčkou ČSSD ve výši 260 milionů korun. Největším věřitelem byla Fio banka, vůči které měla společnost Cíl závazky ve výši 48 milionů korun........ --- proč někdo - soudruzi-pratete z CSSD , kdo dluží 600 milionů a k tomu má dalších 338, nemá na to, aby splácel, tak řídí stát a kecá do rozpočtu.......

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud