„Dokud budu prezidentem…“ Miloš Zeman popřel rošádu s Mynářem

Autor: ČTK, kle - 
24. března 2016
19:16

Prezident Miloš Zeman ve čtvrtek popřel, že by se chystal kancléře Vratislava Mynáře jmenovat do funkce ředitele Správy Pražského hradu (SPH). Současnému šéfovi SPH řekl, že dokud bude prezidentem, bude on v čele Správy Pražského hradu. Zeman to řekl při otevření obnoveného palmového skleníku v zámeckém parku v Lánech.

„Milý Ivo Velíšku, prolhané Lidové noviny nedávno napsaly, že tě hodlám odvolat po návštěvě čínského prezidenta. Chci ti sdělit, že dokud já budu prezident, budeš ty vždy ředitelem Správy Pražského hradu, protože nikoho lepšího na tvém místě si nedokáži představit,“ řekl Zeman.

Lidové noviny minulý týden s odvoláním na své zdroje uvedly, že po skončení návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga dojde k výměně na pozici kancléře Mynáře. Tomu se nepodařilo získat od Národního bezpečnostního úřadu prověrku a bude se o ni soudit. Zeman po neúspěšné Mynářově žádosti řekl, že počká na soudní rozhodnutí.

Podle Lidových novin už ale Zeman čekat nehodlá a chce Mynáře přesunout do čela Správy Pražského hradu. V pozici ho měl podle deníku nahradit ředitel administrativního a bezpečnostního odboru Jan Novák.

Přečtěte si: Vše o návštěvě čínského prezidenta v Praze

Otvírání palmového skleníku:

 

Samo ( 24. března 2016 20:26 )

To není nic na co by měl být Zeman hrdý. Jestliže podle zákona má mít člověk na takovém místě bezpečnostní prověrku, tak ji má mít a zákony této země by měl dodržovat i prezident a ne si myslet - Já jsem zákon!

tomik007 ( 24. března 2016 19:29 )

 BRAVO - a jde to i bez proverky.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud