Do Prahy přiletěl soukromě marocký král. Setkání se Zemanem si ale ujít nenechá

Autor: kle, zst, poe - 
18. března 2016
16:35

Na pražské Letiště Václava Havla přiletěl v pátek marocký král Muhammad VI. Podle informací Blesk.cz se ubytoval v hotelu Four Seasons v prezidentském apartmá a už několik dní před příjezdem nechal apartmá vyklidit a osadit vlastním nábytkem. V plánu prý nemá žádná setkání s politiky, protože do Prahy přiletěl soukromě. Na schůzku s prezidentem Zemanem si ale zřejmě čas najde.

„Hotel je vzhůru nohama… Má být ubytovaný v prezidentském apartmá a už několik dní dopředu tam má své architekty. Veškerý nábytek se musel vystěhovat a dali mu tam jeho vlastní,“ popsal zdroj Blesk.cz dění v hotelu, kde je první muž Maroka ubytován.

Video Marocký král Muhammad VI. je soukromě v Praze. A je to návštěva se vším všudy - i s vlastním nábytkem. - Blesk / Pavel Lopušník

Kdo by ale čekal přílet se státními poctami a schůzky s politiky, spletl by se. Podle zdroje z diplomatických kruhů má Muhammad VI. čistě soukromý program. „Schůzky s politiky v plánu nemá,“ zaznělo. Detaily návštěvy se ale zatím tají a podle jiných zdrojů by se král měl sejít s prezidentem Milošem Zemanem. Hlavním cílem cesty ale může být například byznys.

Na pražském letišti nejprve přistála dvě nákladní letadla s výše zmiňovaným vybavením pro královské pohodlí, teprve později dorazil speciálem také stávající marocký král. Kolona vozů, která se vydala do hotelu, čítala zhruba čtyři desítky aut, některá z nich se pak potýkala s problémy při parkování. Když se nevešla do vymezených zón, neváhala parkovat na chodníku.

V Česku by měl král zůstat až do středy, tedy šest dní. Není ale vyloučeno, že odletí dříve. Tato informace nasvědčuje teorii, že o obyčejný výlet se nejedná.

Marocký král Muhammad VI. přijel soukromě do Prahy. Kolona čítala kolem čtyř desítek vozů, královksé pohodlí zajistil i vlastní nábytek.Marocký král Muhammad VI. přijel soukromě do Prahy. Kolona čítala kolem čtyř desítek vozů, královksé pohodlí zajistil i vlastní nábytek. | Blesk / David Malík

Přílet marockého krále do Prahy:

1pravda1 ( 18. března 2016 23:05 )

Zřejmě slyšel, že tady nejsou žádní uprchlíci, tak by sem rád nějaké usadil, nejlépe za velké prachy tak jako Turecko, to bude ta obchodní dohoda no vlastně k smíchu to není, ČR jich má přijmou 4500. Nebo si přišel oblídnout budoucí muslimské země v Evropě.

majojo ( 18. března 2016 20:05 )

Toho z Hradu takovíhle přiblblíci nezajímají. Co to zase je? Obsluhoval jsem anglického krále:druhý díl?

tomik007 ( 18. března 2016 18:26 )

Kulinskeho umelecky soubor?  

tomik007 ( 18. března 2016 18:20 )

 Prijel si prohlednout kamze ti jeho poddani budou letos prchat.

1912 ( 18. března 2016 18:06 )

 že by si přijel užívat jako ten KATARSKÝ PRINC

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud