Chodci budou povinně ve svítivém. Cyklisté se musí vystříhat alkoholu

Autor: val - 
13. ledna 2016
13:40

Chodci pohybující se za tmy nebo snížené viditelnosti po silnicích mezi obcemi budou nově muset nosit reflexní prvky. Novinku schválil ve středu Senát. Spolu s ní odmítl návrh na alkoholovou toleranci u cyklistů, kteří tak budou muset nadále jezdit jedině střízliví. Senátoři souhlasili také s regulací vozítek segway.

Beze změn schválil Senát návrh na regulaci dvoukolých vozítek segway. Obce budou smět na svých územích vyhlásit zóny, kde segwaye nebudou moct jezdit. Zákaz by se nevztahoval na policisty. Segwaye, které disponují rychlostí až 20 kilometrů v hodině, se budou smět na chodnících pohybovat pouze rychlostí chodců.

Novinkou bude povinnost chodců nosit na sobě reflexní prvky, kdykoli se budou pohybovat za tmy nebo snížené viditelnosti po silnici mimo obec. Ministr dopravy Dan Ťok (za ANO) už dříve uvedl, že cílem není zavádět další povinnost, díky níž budou smět policisté šikanovat lidi, ale má to zabránit vysokému počtu mrtvých chodců.

Policie bude mít možnost zadržet malý technický průkaz při špatném technickém stavu vozidla. Motoristé budou nově muset povinně čistit svá vozidla od ledu a sněhu, pokud jim brání ve výhledu. 

Neprošel naopak návrh Jaroslava Kubery (ODS) odebrat městské policii právo měřit rychlost jízdy nebo návrh Zdeňka Škromacha (ČSSD) umožnit cyklistům jezdit pod mírným vlivem alkoholu.

wimr ( 13. ledna 2016 17:04 )

debile

wimr ( 13. ledna 2016 16:30 )

občani jsou většinou debili a tak je potřeba je řezat, zavírat a prostě vychovávat, jinak se v tý EU nehnem z místa

wimr ( 13. ledna 2016 16:27 )

až ti městskej polda dá pořádnou gumoléčbu a vyrazí ti zuby z huby, bude to jen dobře ty zm.rde

salto ( 13. ledna 2016 15:52 )

Inu nadlidi

agfor ( 13. ledna 2016 15:45 )

Te je zase snůška zákazů, příkazů a hlavně pokut v "demokratické" společnoti. A to vše jen proto, aby si nenažraný stát mastil kapsu. Pryč s vládou debilů.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud