Pondělí 25. leden 2021
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Oblačno, sněžení 1°C

Řidič nadýchal 6 promile! Proháněl se po Plzeňsku na ráfku a v protisměru

Řidič octávie se proháněl Chrástem v protisměru na ráfku. Auto pak „zaparkoval“ do svodidel. Nadýchal šest promile.  (Autor: Foto www.krimi-plzen.cz)
Autor: ljš - 
13. ledna 2016
11:07

Tohle policisté ještě neviděli! U Chrástu na Plzeňsku zadrželi muže (53), který se po silnici proháněl v protisměru a navíc bez přední pneumatiky. Když ho podrobili dechové zkoušce, nestačili se divit. Řidič nadýchal šest promile.

Na podezřelého řidiče zelené octávie upozornil policisty obyvatel Chrástu v úterý po druhé hodině odpoledne. „Vozidlo se mělo dle vyjádření svědka pohybovat v protisměru s poškozenou přední pneumatikou a mělo jet po disku. K řidiči, který se nebezpečnou jízdou proháněl obcí Chrást, vyjížděly dvě policejní hlídky,“ uvedla policejní mluvčí Hana Kroftová. 

Policisté nejprve našli před železničním přejezdem na komunikaci pneumatiku, vozidlo ale v dohledu nebylo. Narazili na něj až před obcí Smedčice. Tam se řidič pokusil zastavit, manévr ale nezvládl a pravým zadním blatníkem se „opřel“ o svodidla.

Policisté muže vyzvali, aby předložil doklady, podle zápachu linoucího se z vozu jim ale bylo okamžitě jasné, že je opilý. „To záhy potvrdila i orientační dechová zkouška, která ukázala hodnotu bezmála šest promile alkoholu. Opakovaná zkouška byla s výsledkem téměř čtyři promile a třetí zkouška s výsledkem necelé tři promile,“ vyjmenovala mluvčí. 

Třiapadesátiletého řidiče proto policisté eskortovali na protialkoholní záchytnou stanici. „Řidič se podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve a byl mu zadržen řidičský průkaz. Nyní je jednání řidiče prověřováno policisty z dopravního inspektorátu v Rokycanech pro podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uzavřela Kroftová.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud