Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Hnutí Bobošíkové po sobě nechalo milionové dluhy, věřitelé ji ženou před soud

Autor: val - 
13. ledna 2016
09:29

Lídryně hnutí Hlavu vzhůru Jana Bobošíková nejenže na plné čáře prohrála v parlamentních volbách před dvěma lety, ale také jí po debaklu zbyla hořká tečka v podobě nesplacených milionů korun jejího hnutí. Věřitelé už podle Hospodářských novin (HN) vymáhání dluhu vzdali, Bobošíkovou ale chtějí hnát před soud.

Po kampani hnutí Hlavu vzhůru Jany Bobošíkové zůstal dluh 24,3 milionu korun, jehož vymáhání už věřitelé definitivně vzdávají. Na lídryni ale chtějí podat trestní oznámení kvůli podvodu.

„Volby pro nás dopadly špatně. Jak výsledkem, tak tím, že jsme zůstali dlužni. Ale takový je život,“ citovaly HN Bobošíkovou.

Největšími věřiteli jsou společnosti BigMedia s pohledávkou 9,8 milionu za billboardy a Česká pošta s 4,8 miliony korun za rozesílání dopisu Bobošíkové voličům. Smířili se, že své peníze už neuvidí, ale chtějí hnát Bobošíkovou k soudu. Napřed ale musí vyřešit procesní zapeklitosti, například to, že hnutí nemá právní odpovědnost a politici podle zákona neručí za dluhy svých stran osobním majetkem.

Bobošíková připomíná, že s manželem dali na kampaň ze svého dva miliony korun. „Můj osobní díl odpovědnosti jako lídra je naplněn mnoha způsoby. Jednak tím, že se k tomu nestavím zády, jednak tím, že jsem se na financování podílela,“ uvedla a dodala, že hnutí „šlo do voleb s finančními přísliby od sponzorů, které nebyly naplněny“.

merrylou212 ( 14. ledna 2016 17:19 )

Nejlepší na tom je,že ji napřed podporují-třeba ta Česká pošta a jiní sponzoři.Očekávají od toho,že se jim potom,bude ve funkci,patřičně odmění.Když nezvítězila,tak ji žalují.Exekuce? Vemte si třeba Kateřinu Neumannovou,co ta nadělala za milionové dluhy a nikdy je svým věřitelům nesplatila.Navíc ji ještě po tom mistrovství zaměstnali na vládě.Ale vy,když nezaplatíte popelnice, tak už vám vyhrožují exekucí.I když Bobo je vysmátá pořád a kandiduje za kdekoho, protože jsou tady lehce vydělané peníze.

makmark ( 13. ledna 2016 20:43 )

 No a jak se ta vypasená diva naoko divila, když ji oznamovali, že její sestra je v exekucích

dylina ( 13. ledna 2016 19:07 )

Vzpomínám si,jak jí kdysi polili na parkovišti České Televize na Kavčích Horách jejího Trabanta kýblem hoven. Dnes by to asi chtělo aspoň celej hovnocuc !!!

ellenic ( 13. ledna 2016 15:47 )

drakulina To se mi zdá velmi rozumné , škoda jen, že se tím nezabývají orgány činné v trestním řízení .

bingous ( 13. ledna 2016 15:24 )

neboj se, dluhy dorazíš.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Další články
Články odjinud