Opozice Babiše svlékla ze saka. A miliardář lákal na evidenci tržeb i děti

Autor: val - 
11. prosince 2015
13:30

„Opozice dosáhla svého, musel jsem si vzít na dnešní jednání tričko,“ poznamenal na Twitteru druhý nejbohatší muž Česka, šéf hnutí ANO Andrej Babiš. To ještě netušil, že opozice dosáhne svého i v tom, že vydrží do pátečního odpoledne blokovat jednání o elektronické evidenci tržeb, které se tak odsouvá na příští pátek. 

Babiš, který ve sněmovně bývá tradičně v obleku, si před sebe postavil plastovou kasičku pro děti, která má zřejmě symbolizovat, jak je podle něj EET jednoduché. „Děti, přejte si tuhle pokladničku pod stromeček. Pokud by rodiče nechtěli nebo neměli peníze, napište, koupím vám ji,“ okomentoval ji miliardář na Twitteru. Jistě by měl z čeho dárky zaplatit.

Na konci mimořádné schůze mu ale do smíchu nebylo. Opozičním straníkům se totiž podařilo řečnit až do 14. hodiny, do kdy nejpozději je možné schvalovat zákony ve třetím čtení. Například šéf TOP 09 Miroslav Kalousek přednášel několik hodin. Pokračování mimořádné schůze se proto přesouvá na příští pátek, kdy se dá očekávat podobné kroky opozice. Ta chce totiž EET odvrátit za každou cenu. 

Předseda poslanců TOP 09 František Laudát přikročil k řečnickému pultu kolem půl desáté a hovořil zhruba hodinu. Poslancům předčítal z analýzy k projednávanému zákonu. Když skončil, oznámil, že se dostal teprve na třetí stránku, ale že by rád poslance seznámil i s dalšími třemi čtvrtinami textu.

Poslance jeho monotónní předčítání uspávalo. Předsedající musel několikrát zjednávat klid. Poslanec Martin Komárek (ANO) si krátil chvíli tím, že opakovaně přistoupil před Laudáta a fotil si jej na mobil. Poslanec se proti tomu ohradil: „Domnívám se z jeho produktivnějšího období (Komárek býval komentátorem v novinách, pozn. red.), že má na víc než se prezentovat tímto mrzkým způsobem,“ řekl.

Sněmovna tak ani po dvou hodinách neschválila pořad mimořádné schůze. Šéf poslaneckého klubu ANO Jaroslav Faltýnek se nakonec rozhodl obejít zdržující opozici tím, že prosadil na 11 hodinu hlasování o programu schůze.

Proti tomu se ohradila opozice a mluví o tom, že jde o pošlapávání demokratických principů. Poslanec ODS Marek Benda dokonce pohrozil, že se strana kvůli tomuto postupu obrátí na soud. 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

rentierskej ( 12. prosince 2015 21:48 )

to je sice (smutná) pravda, ale: ti ostatní stb-áci NEJSOU MINISTRY FINANCÍ a NEDOJÍ český rozpočet ve prospěch svých soukromých firem!

rentierskej ( 12. prosince 2015 21:44 )

ale neboj: ŽÁDNÝ STROM NEROSTE DO NEBE!

rentierskej ( 12. prosince 2015 21:40 )

on line doklady fú?! v česku?! tak to opravdu ne! veliké kč utíkají JINAK: třeba právě na CLU...; (stačí se podívat na "lihovou mafii," obrovské ztráty byly jinde). takhle "zničí" jen NĚKTERÉ malé a drobné živnostníky.

pokrok ( 12. prosince 2015 17:02 )

Tak v tom s vámi souhlasím - je to opravdu profík , který ví,- jak ve svůj prospěch - vydojit kasu ČR !

pokrok ( 12. prosince 2015 16:48 )

A dostal jsi někdy paragon u Vietnamců? Ti ani neví co to je a pokud budeš chtít paragon - řeknou ja něrozumim česky. Na nich přichází stát o velké daně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud