„Bambu“ na vystoupení Zemana před studenty. Prezidenta doprovodil maskot her

Prezident Miloš Zeman debatuje se studenty gymnázia v Bílině. Společnost mu dělá maskot Bambu.  (Autor: Twitter/Jiří Ovčáček, ODM a Blesk-Jarmila Hluchá)
Autor: kal - 
8. prosince 2015
13:00

Prezident Miloš Zeman měl v úterý netradiční společnost. Na úterní návštěvě Podkrušnohorského gymnázia v Bílině na severu Čech byla společně s ním v tělocvičně nohatá modrá koule. Její podobu zachytil na debatě se studenty mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček. Pro Blesk.cz upřesnil, že jde o maskota Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016, která proběhne v Ústeckém kraji. O maskota Bambu.

Tělocvična se stovkami studentů, proti nim prezident Miloš Zeman. Ale – co to je po pravici hlavy státu? V místnosti je jakési modré stvoření. Má chlupaté boty, tyčkovité nohy a na nich velkou ochlupenou kouli s výraznými rty i řasami.

Maskot školy? Chyba lávky, zjistil Blesk.cz. „Škola maskota nemá,“ sdělil stručně sekretariát bílinského gymnázia. O koho nebo o co se ale v tělocvičně jednalo, neupřesnil. Jisté je, že Miloše Zemana pro někoho snad pohádkově vypadající „potvora“ od diskuse se studenty neodvedla.

Mluvčí Jiří Ovčáček zmínil, že jde o maskota Her VII. zimní olympiády dětí a mládeže 2016. A že ho představila bývalá hejtmanka Jana Vaňhová.

V olympijská sportoviště se 17. až 22. ledna promění hned pět míst v Ústeckém kraji. Lyžařský areál na Klínovci bude hostit akrobatické a sjezdové lyžování. V klínovském snowparku se spolu utkají vycházející sportovní mládežnické hvězdy z celé republiky. O pár desítek kilometrů níž v chomutovském zimním stadionu se uskuteční zápasy v ledním hokeji.

Prezident Zeman je na Ústecku druhý den, v pondělí se tu vyjádřil například ke kauze europoslance Miloslava Ransdorfa.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

rockyshowman ( 8. prosince 2015 12:42 )

Nehrozí nehoda, Pan prezident se mýlí, takový člověk jak je Ransdorf jezdí bezpečně!!!! Imunita to dokazuje. PRAVDA VÍTĚZÍ !!! Lid na to doplácí!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud