Zeman žertoval s Obamou: Hůlku mám proti svým oponentům

Zeman se setkal s americkým prezidentem a jeho manželkou.
Autor: vr, tmp - 
30. 9. 2015
02:03

V pondělí večer uspořádal Barack Obama recepci pro hlavy států. Právě tam se Miloš Zeman se svým americkým protějškem na chvíli setkal. A pořádně si zavtipkovali!

„Byla to zdvořilostní forma setkání. Prezident Obama říkal, že je rád, že mě opět vidí. Já jsem mu říkal, že jsem taky rád, že ho opět vidím,“ řekl Zeman před svým projevem na střešní terase hotelu Waldorf Astoria českým novinářům.

S Obamou Zeman neřešil palčivé otázky světové politiky, ale svoji hůlku: „Řekl jsem mu, že je to hůlka proti mým politickým oponentům, a on poznamenal: ano chápu, jako hůlka proti parlamentu, že?“ Zeman mu ale vysvětlil, že na rozdíl od Obamy on s parlamentem zvláštní konflikty nemá: „Dokonce ani s vládou, ale hůlka se může vždycky hodit.“

Zeman se nezapomněl se svým protějškem vyfotit. Na rozesmáté fotce nechyběla ani první dáma Michelle Obamová, která se se svým mužem vesele tiskla k české hlavě státu. Za fotku, kterou mluvčí Ovčáček vyvěsil na Twitter, ale schytal Zeman od příznivců kritiku. A co jim vzkázal on? „Český prezident by se měl stýkat s významnými politiky všech zemí. Takže když mě kritizují za to, že se fotografuji s Putinem nebo s čínským prezidentem, nevidím logiku, aby mě kritizovala jiná strana za to, že se fotografuji s Obamou,“ řekl Zeman.

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

srdcovadama111 ( 30. září 2015 10:24 )

hezká fotka

srdcovadama111 ( 30. září 2015 10:16 )

...Klaus si vzteky kouše nehty.....za ten text bych Tě líbala jako Bůh..

abaron ( 30. září 2015 09:59 )

A friend in need is a friend indeed.

1pravda1 ( 30. září 2015 09:55 )

Klaus si vzteky kouše nehty, víš kolik tam musí mít různých zajímavých per a on trčí na svém institutu a za doby svého prezidentování tak akorát psal rok jedna... dva... tři ... a jezdil na drahé dovolené, aby tam měl co psát kromě toho - setkal jsem se s kmotrem Janouškem, Rittigem, dnes jsem pochválil Béma - je to nejlepší primátor , čistý Nečas ten nás zachrání a k tomu dva přizvukovači - Hájek a ten druhý...

xiioma ( 30. září 2015 09:35 )

Od včerejška je Zeman veliký státník ... konečně se mu podařilo vyfotit společně s Obamou.

Zobrazit celou diskusi
Další videa