Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Zeman uctil památku obětí z 11. září a vžil se do kůže požárníka

Autor: Vera Renovica - 
29. září 2015
19:20

Památník teroristických útoků 11. září v úterý navštívil prezident republiky Miloš Zeman (71). Na místě, kde zahynulo na 2600 lidí, uctil 2 Čechy, kteří zde také přišli o život. A také zapózoval v kšiltovce, kterou mu věnovali newyorští hasiči.

Hrdě v ní zapózoval a dostal také nášivku připomínající 150. výročí hasičského sboru. Prezident se na Ground Zero, které událost z roku 2001 připomíná, poklonil dvěma českým obětem útoku a sešel se právě s rodinou Lukáše Rambouska – sedmadvacetiletého Čecha, kterého nálety teroristů také připravily o život.

Newyorským hasičům, kteří se účastnili záchranné akce, věnoval sošku patrona jejich řemesla, sv. Floriana. „Položili jsme kytičku u památníku, kde jsou jména českých obětí. Nu a přečetl jsem onu krásnou hasičskou modlitbu, která v souhrnu říká: a jestli můj Bože dovolíš, abych ztratil svůj život, dej Bůh, aby naše rodiny byly zachráněny. Takže God Bless You (Bůh tě opatruj v angličtině).“

Video Prezident Miloš Zeman dnes v New Yorku uctil památku obětí teroristického útoku na Spojené státy z 11. září - Blesk/ Petr Soukup

Zeman v úterý dokončuje třídenní návštěvu v New Yorku, kde je z pozice prezidenta na Valném shromáždění OSN. V plánu má v 18:00 tamního času (00:00 SELČ) promluvit o nutnosti společné protiteroristické jednotky, která by měla umožnit likvidaci fundamentalistů tzv. Islámského státu. Na recepci pořádané v pondělí večer se také sešel s americkým prezidentem Barackem Obamou a první dámou Michelle.  Nedošlo naopak na zmiňované setkání s ruskou hlavou státu Vladimirem Putinem.

moiaza ( 30. září 2015 09:41 )

 Amerika je plná paradoxů. Nejdříve si sami zlikviduji "dvojčata" a pak truchlí. Kdy budou po zásluze potrestání vrahové nevinných lidí? Vrahové, jež umístili výbušniny do "dvojčat". Pak se vše vhodilo na teroristy a jen hlupák tomu uvěřil. Likvidace "dvojčat" byla plánovaná. Žádní letečtí teroristé! Dopředu plánovaná likvidace vlastních obyvatel přímo agenty USA! Taková je skutečná pravda. Kdo se chce o pravdu zajímat, zjisti si ji. Kdo nechce, bude věřit žvástům sdělovacích prostředků.

londynskypes ( 30. září 2015 07:18 )

ten jo...

Zobrazit celou diskusi
Další videa