Středa 23. září 2020
Svátek slaví Berta, zítra Jaromír
Oblačno, déšť 22°C

Zeman přijel za zemědělci jako na golf. Nohy mu šetří elektrický vozík

Prezident Miloš Zeman na návštěvě výstavy Země živitelka  (Autor: Vladimíra Hradská)
Autor: ČTK, hra, kal - 
27. srpna 2015
12:35

Prezident Miloš Zeman nemohl vynechat start agrární výstavy Země živitelka. Přítel českých zemědělců nabídl lidem v českobudějovickém areálu ale nevšední pohled. Pohybuje se tu totiž na elektrickém vozíku, které je jinak vidění hlavně na golfových hřištích.

Na agrosalonu je 600 vystavovatelů, novinky předvádí Zetor i Tatra. Zahájení 42. ročníku se účastnili i prezident Miloš Zeman či ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL) a poděkovali zemědělcům za jejich práci. Prezident Agrární komory Miroslav Toman opětovně vyzval k přijetí novely zákona o významné tržní síle. Prezident už stihl i foto u traktoru.

Klaus si nechává zajít chuť na francouzské sýry

Mezi hosty prvního dne byl i bývalý prezident Václav Klaus, který podpořil nákup českých potravin, Češi můžou podle něj zemědělcům pomoci hlavně nákupem tuzemských výrobků.

„Kdykoliv uvidím vznešeně zabalený francouzský sýr někde v obchodě a už si ho skoro chci koupit, tak mně pátý smysl zabrzdí a řekne, abych si zase koupil sýr z Madety,“ řekl při zahájení Klaus. Podle Miloše Zemana je jídlo součástí kultury. „Ten, kdo dobře jí, je kulturní člověk,“ řekl prezident.

Na agrosalonu je také často skloňované letošní sucho a jeho dopady. Očekávají se nižší výnosy například chmele či kukuřice a brambor, naopak počasí přálo obilovinám. „Říká se nám, že jsme střecha Evropy, ale ta střecha většinou nemá okapy ani sudy na dešťovou vodu,“ poznamenal prezident, podle něhož by se měly znovu obnovovat zrušené rybníky.

Výstava potrvá do úterý. Země živitelka je největší průřezový agrosalon v zemi. Sobota, jež bývá nejnavštěvovanějším dnem, patří národním dožínkám.

avina ( 27. srpna 2015 14:26 )

Kiska ten letěl letadlem! Chtěl jít bez berlí,ale letadlo bral! Zeman se v tom vedru povizí, má na to nárok- věk,postavení prezidenta,pozvaný návštěvník.

xiioma ( 27. srpna 2015 13:27 )

Cool papamobil.

luder ( 27. srpna 2015 13:20 )

A co jako? Oni ti zemědělci se také rádi povozí a nechodí pěšky!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud