Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Babiš o únosu dětí: Policie bydlela týdny u nás na zahradě!

Autor: Eva Pospíšilová - 
7. srpna 2015
05:00

Perné chvilky si prožila rodina ministra financí Andreje Babiše (60, ANO). Devítičlenný gang Albánců chtěl vykrást jejich dům, a dokonce měl v plánu unést jim i dítě. Policie gangstery pochytala.

Babiš se k celé záležitosti napřed nechtěl vyjadřovat. „Je to pravda. Co víc k tomu mám říkat?“ reagoval jen na dotaz Blesku. Devět členů gangu bylo podle Respektu zatčeno na přelomu zimy a letošního jara. Útvar pro odhalování organizovaného zločinu sledoval členy zločinecké skupiny několik měsíců – poté, co se k detektivům dostala informace, že připravují vyloupení vily jednoho pražského podnikatele.

Při následném sledování a odposleších detektivové zjistili, že gangsteři připravovali další dvě akce – vyloupení vily dalšího pražského podnikatele a domu Andreje Babiše. „V ten okamžik mě oslovil ministr vnitra Milan Chovanec s tím, že mě bude kontaktovat policie. Potom k nám přišel šéf ÚOOZ Robert Šlachta a náměstek policejního prezidenta Zdeněk Laube,“ popsal nakonec akci Blesku Babiš s tím, že od té doby mu na několik týdnů začala dům hlídat policie.

„Bydleli na zahradě, říkal jsem si, že jim tam musí být zima… Můžu říct, že jsem si prožil bezesné noci. Měl jsem strach o rodinu,“ doplnil. O údajném únosu jednoho z jeho dětí se bavit nechtěl.

Podle informací z bezpečnostních složek nemá případ žádné politické pozadí. Většina členů gangu pocházela z Albánie a tipy na loupeže dostávali od českého komplice. Nyní už jsou ve vazbě. A policie a státní zastupitelství má v dohledné době ukončit vyšetřování případu.

Babiš nečelí útoku na svoji osobu poprvé. Domů do Průhonic u Prahy mu také přišla obálka se smrtelnou dávkou jedu. Na jednom z mítinků se pak na něj chystal muž ozbrojený noži a paralyzérem.

cochcete ( 7. srpna 2015 15:51 )

Jeho žena je moc hezká a milá a obě děti taky. Nenadávejte jim. Není to hezké. Smrdí tady závist. Bojí se o ně a to je v pořádku, je to dobrý otec.Tečka.

bum-bec-bum ( 7. srpna 2015 13:30 )

problémy....

bum-bec-bum ( 7. srpna 2015 13:10 )

Vy tady pode mnou, je vidět, že vám dělaj horka prolémy, leze vám to pěkně na mozek. Jděte si nadávat ven.

pomoooc-hori ( 7. srpna 2015 12:02 )

polib.mi.zadel chcípni ty čůřáku zassranej

tenzal ( 7. srpna 2015 11:38 )

Klone, jindy mu tleskáš

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa