Štědrá vláda: Na odměnách úředníkům rozdala 220 milionů. Kdo dostal nejvíc?

Ministři z kabinetu Bohuslava Sobotky na odměnách úředníkům opět příliš nešetřili
Autor: ČTK - 
29. 7. 2015
12:49

Vláda Bohuslava Sobotky (ČSSD) rozdala úředníkům na odměnách za první pololetí roku téměř 220 milionů korun, o 65 milionů více než za stejné období loni. Mezi nejštědřejší ministry patří šéf vnitra Milan Chovanec (ČSSD) a šéf zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL), který dal jednu z nejštědřejších odměn svému náměstkovi – 312 tisíc korun, uvedl Český rozhlas.

Vláda rozdala na odměnách 220 milionů korun, což je více než ve stejném období loni. Ve srovnání s druhým pololetím 2014 je však objem odměn asi o deset milionů nižší. Dnes to uvedl Český rozhlas Radiožurnál. Nejvíce peněz vydalo ministerstvo vnitra – přes 41 milionů. Naopak třeba ministerstvo školství nedalo zaměstnancům na prémiích nic.

Ze 14 ministerstev a úřadu vlády vzrostl objem odměn oproti loňskému prvnímu pololetí na 11 vládních institucích. Skoro trojnásobně se například oproti první polovině loňského roku zvedly odměny na ministerstvu dopravy – ze 3,3 na 10,1 milionu. Výrazně stoupla meziročně výše prémií také na ministerstvu zemědělství, kde před rokem činily dohromady 13,1 milionu a letos 26,4 milionu korun.

Jednu z nejštědřejších odměn dostal podle Radiožurnálu právě jeden z náměstků na zemědělství, a to ve výši 312.000 korun. „Jestliže tady mám lidi, kteří svojí činností například dokážou uspořit přes 200 milionů korun za rok při tom, že služba, kterou nakupujeme, je stále stejná, tak v privátní sféře by tento člověk dostal řádově daleko vyšší odměny, než jsem udělil já,“ řekl rozhlasu ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Výši odměn hájil i ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD). „Můj resort, a to si můžete ověřit, se propracoval na resort, který nejlépe čerpá evropské fondy, a já jsem musel ty lidi namotivovat, aby tomu tak bylo. To není jednoduché, a já myslím, že je to investice, která se vyplatí,“ řekl Radiožurnálu.

Úřad vlády vyplatil za první letošní půlrok svým zaměstnancům mimořádné odměny dohromady přes 19 milionů korun. V tiskové zprávě o tom v úterý informoval mluvčí vlády Martin Ayrer. Podle něho byly loni za stejné období odměny o sedm milionů korun vyšší, ale o šesti milionech z této částky rozhodl ještě předchozí úřednický kabinet Jiřího Rusnoka v rámci navýšení mzdových prostředků ministerstvem financí.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

1917 ( 24. července 2016 10:30 )

Tak to je super zpráva. Ti náměstci a úředních musí už být sedřeni jako poslední cikánská herka. A nyní druhá zpráva ČSÚ. 50% domácností musí vystačit s příjmem 30 tisíc. 8 rodin, kde asi vůbec nikdo nepracuje, má menší příjem než jenom "odměna" jednoho náměstka. Nemluvím o brazilcech, tam nepracuje nikdo a pro 30 tisíc by se ani neobtěžovali jít na sociálku. Tak proto jsme zvonili. Teď už máme co jsme chtěli a do rachoty zvesela!!!!!!!

zkratik ( 29. července 2015 21:11 )

nezáviďte,holt dřeli jako kůň

1912 ( 29. července 2015 21:04 )

s..v..ně !!

jana52 ( 29. července 2015 20:22 )

... můžeš mi jmenovat někoho z vlády a jejich poskoků, kdo je rodilý Pražák? Já jsem rodilý Pražák, mám prd a jako pražská kur.va se necítim... tak než něco napíšeš, tak se rozmysli, koho dalšího nechtěně napadneš....

starypes ( 29. července 2015 19:00 )

Něco na tom sloganu "Pražské k u r v y " je.

Zobrazit celou diskusi
Další videa