Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 8°C

ANO psychotestům. Babišova pravá ruka chce hnutí ohradit černým ovcím

Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš na sněmu ANO
Jaroslav Faltýnek a Andrej Babiš na sněmu ANO  (Autor: Foto CNC - Karel Kopáč)
Autor: simao - 
29. července 2015
11:03

Místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek přišel s nápadem, jak omezit počet případných rebelů a černých ovcí na kandidátkách hnutí vedeného vicepremiérem Andrejem Babišem (ANO). Kandidáty chce posílat na psychotesty, uvedly Hospodářské noviny. Faltýnek, který je zároveň manažerem Babišova Agrofertu, prý sám testování v podniku podstoupil.

K nezvyklému kroku vyzývá Faltýnek patrně kvůli tomu, aby se snížil počet lidí, kteří vrhají na ANO temný stín. „Moje představa je, že by prvních deset lidí na kandidátce v každém kraji prošlo psychotesty,“ cituje list Faltýnka.

Místopředseda hnutí přitom sám má psychotesty za sebou. Vyrazil na ně prý coby manažer Agrofertu, u velkých korporací není použití psychotestů při hledání vhodných kandidátů na vrcholné pozice zdaleka tak výjimečné, jako by tomu bylo v případě prosazení u politického hnutí. „To vás tak prověří, že po čtyřhodinovém testu ani nevíte, jak se jmenujete,“ míní Faltýnek.

Faltýnkův záměr nejspíš navazuje na personální problémy, se kterými se hnutí v minulosti potýkalo. Testy by mohly eliminovat rebely, problematické osoby a neprověřené kandidáty. Mezi ně patřil například někdejší místopředseda ANO v Táboře Aleš Lachout, který usedl za volant opilý, boural, následně pak od nehody utekl.

Faltýnek již svůj nápad představil na schůzi vedení ANO. Další místopředsedkyně Jaroslava Jermanová se návrhu nebrání, ale nemyslí si prý, že zavedení psychotestů je nezbytně nutné. „Nedávala bych takovou důležitost psychotestům, protože ani ty vám skutečně neodhalí, jaký kdo je,“ poznamenala v HN.

Testovat psychiku politiků přitom není zcela novým plánem. V Polsku se před časem rozvinula iniciativa „Stop bláznům v politice“, kdy aktivista Tomáš Dalsky prosazoval psychotesty pro všechny kandidáty napříč politickým spektrem. Na psychotesty pak v Česku doopravdy musely i ovečky z někdejších Bártových Věcí veřejných.

ANO nicméně neřeší jenom černé ovce. V jeho řadách je i Fantomas. Právě podobu legendárního padoucha na sebe o víkendu vzal vicepremiér Babiš, když na své farmě Čapí hnízdo propagoval na rodinném dnu elektronickou evidenci tržeb.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

tenzal ( 29. července 2015 13:26 )

Proč vám tak vadí? současně patří mezi tu hrstku lepších co pracují i pro nás. Není jen brepta a jako Slovák mi nevadí. Koho máte za favorita?

xiioma ( 29. července 2015 13:14 )

Na psychotesty by měli především jít všichni STBákovi voliči.

majojo ( 29. července 2015 12:03 )

Pan Babiš nepochybně rovněž testy podstoupí a jejich výsledky zveřejní. Jo - ona v té jeho umatlané straně nesmí být opozice? Tak to je teda gól.

zlymikes ( 29. července 2015 11:45 )

ty už jsi s ním někdy jednal nebo soudíš podle Blesku či opilců z HOP 09?

vladimir1950 ( 29. července 2015 11:23 )

Rektální alpinista Faltýnek už mne nepřekvapí, je to pro něj příznačné. Pokud ale Babiš takové patolízaly potřebuje pro své ego, bude brzy mimo hru..

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa