Zeman vzpomínal na rodiče: Maminka zemřela na rakovinu mozku

Autor: simao, hra - 
3. 6. 2015
19:09

Během návštěvy Jihočeského kraje zavzpomínal prezident Miloš Zeman i na své rodiče. O mamince řekl, že zemřela na rakovinu mozku v nemocnici. Zmínil i svého otce v souvislosti s Táborem. A rodokmenem Zemanů.

Pouze jeden hospic v Jihočeském kraji pokládá prezident Miloš Zeman za naprosto nedostatečný a vyzval hejtmana Jiřího Zimolu (ČSSD), aby se zasadil o otevření dalšího. „Hospiců byste měli mít více. Staří lidé by neměli umírat v nemocnicích, zaslouží si důstojné umírání. Vím, o čem mluvím. Moje maminka odešla v 80 letech, zemřela v nemocnici na rakovinu mozku,“ prozradil Miloš Zeman.

„Jsou lékaři, kteří mě šokovali tvrzením, že starým lidem není dobré podávat morfiny, protože se u nich může vypěstovat drogová závislost. Přitom ti lidé mají před sebou třeba tři měsíce života. Lidská hloupost někdy nezná mezí,“ dodal prezident při včerejším programu.

I dnes pak Zeman pokračoval v návštěvě kraje. Třicítky na teploměru a přes půl tisícovky lidí ho čekaly na rozpáleném náměstí v centru Tábora. Nesnesitelné vedro tam dolehlo i na hlavu státu. Když po schůdkách vystupoval na pódium, zakopl a podlomily se mu nohy. Nejbližší lidé z ochranky včas zasáhli a prezidenta zachytili.

Zeman se přitom na pódiu rozpovídal opět o své rodině. Zatímco jeho maminka byla učitelka, otec byl poštovní úředník. „Můj otec pocházel z Tábora. Moje žena mi udělala geneaologický výzkum a zjistila, že Zemani byli na Táborsku usídleni nejméně od 17. století. Matriky ze staršího období se ztratily. Zemani byli cihláři, domkáři, dělali plebejské profese. A já se cítím jako plebejec, ne jako patricij. Tábor je vlastně moje dlouhodobé rodné město,“ uvedl Zeman. A použil přitom narážku na rozdělení obyvatel na patricije a plebejce ve starověkém Římě.

Zeman se však narodil v Kolíně, kde i chodil do základní a střední ekonomické školy. Otec, se kterým se Zeman nestýkal, zemřel, když bylo malému Milošovi 13 let.

Doporučujeme
treskoplesky ( 3. června 2015 22:33 )

To je zase informace. každá maminka na něco umřela, umírá a umře, v 80 letech je to bežné. Umírají na mozky děti a mladí. Blesku gratuluji, věrné foto prezidenta

zauber ( 3. června 2015 21:32 )

Vog.hte, kdybych nelezl na tyhle debilní stránkytak bych nepoznal génia tvého typu. Myslím, že by to byla veliká škoda.

vog.ht. ( 3. června 2015 20:51 )

Ty už to máš

vog.ht. ( 3. června 2015 20:43 )

Tak na ty stránky nelez a máš klid

vog.ht ( 3. června 2015 20:40 )

Měli by jste to doladit oba!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa