Zeman, modrá krev a krásná blondýna: V Praze se slavily narozeniny britské královny

Prezident Zeman se Sophií, hraběnkou z Wessexu  (Autor: KPR)
Autor: vr - 
19. května 2015
19:44

Je to ženatý muž, který už je v osmé dekádě života. O fotky s krasavicemi však nemá nouzi. Prezident Miloš Zeman (70) včera kyticí obdaroval hraběnku z Wessexu Sophii (50). A podle diskutérů se i červenal!

Výměna se odehrála v úterý večer na britském velvyslanectví v Praze, kam šel s diplomaty a smetánkou prezident oslavit 89. narozeniny královny Alžběty II. Za britskou stranu tam byla právě Sophie, manželka prince Edwarda (51). „Ty brďo Milda se červená, vsadím se, že zahodil i tu třetí nohu,“ vtipkoval uživatel na Facebooku – doufejme, že v narážce na prezidentovu hůlku, která na snímku chyběla.

Kromě kytice hlava státu Sophii předala také tradiční dřevěnou hračku pro nejslavnější novorozeně na světě – malou princeznu Charlotte, která je na světě teprve 17 dnů, ale už má vlastní stránku na Wikipedii. Ta je dcerou prince Williama (32) a vévodkyně Kate (33).

Dárek pro neteř královny Alžběty II., princeznu Charlottu z Cambridge. Tradiční česká dřevěná hračka.   Dárek pro neteř královny Alžběty II., princeznu Charlottu z Cambridge. Tradiční česká dřevěná hračka. | KPR

Zeman se nesetkal se sošnou Sophií poprvé. V březnu roku 2013 totiž i s manželem přiletěla do České republiky a šlo dokonce o první oficiální státní návštěvu, kterou Miloš Zeman jako tehdy nový prezident přivítal. Blondýně je, ostatně stejně jako první dámě Ivaně, 50 let.

V době, kdy ještě s princem jenom randila, si tamní noviny všímaly její podobnosti s tragicky zesnulou princeznou Dianou (†36). Dnes se spíše zabývají tím, proč Sophie vůbec nevypadá na svůj věk. Nejnovější teorie? Život na britském venkově, každodenní jízda na koni a kvalitní kosmetika – věci, kvůli nimž se vyplatí přivdat se do nejslavnější monarchie na zeměkouli…

Akce na velvyslanectví ale měla i serióznější součást. Zeman na ní totiž pronesl projev, ve kterém připomněl dnešní 106. narozeniny sira Nicholase Wintona – ten zachránil více než 600 československých dětí, převážně židovského původu, před jistou smrtí v koncentračních táborech. A prezident připomněl i oblíbence, britského expremiéra Winstona Churchilla, který si nechtěl »plácnout« s nacisty. „Byl tak silný, že čelil nejen vnějším protivníkům, ale i těm vnitřním. Bojoval se zbabělostí v jeho vlastním táboře,“ řekl Zeman.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud