Miloval jsem vaši matku, řekl Zeman monackému knížeti Albertovi II.

Autor: ČTK - 
9. dubna 2015
15:13

Prezident Miloš Zeman se setkal s monackým knížetem Albertem II. a na tiskové konferenci, kde si mimo jiné pochvaloval, že novináři nemohli klást otázky, přiznal, že v mládí platonicky miloval jeho matku, bývalou hollywoodskou herečku Grace Kellyovou.

"Když jsem byl mladý muž, viděl jsem film, který se mi vryl do paměti, jmenoval se V pravé poledne a hlavní roli hrál Garry Cooper a Grace Kelly. Tehdy jsem se do Grace Kelly na dálku zamiloval platonickou láskou. Jsem proto velmi rád, že jako starý muž mohu na Pražském hradě uvítat syna skvělé herečky a skvělé ženy Grace Kelly," uvedl Zeman na úvod tiskové konference na Hradě. Albert II. se bývalé herečce Grace Kelly narodil jako druhý ze tří dětí. Jeho matka, Hitchcockova múza, opustila filmový svět po svatbě s monackým knížetem Rainierem III. V roce 1982 zemřela při nehodě. Po srdeční slabosti, která ji postihla za volantem, sjela z 30metrového srázu. Den po nehodě zemřela na krvácení do mozku v nemocnici.

Albert II. přijel na oficiální návštěvu Česka jako první hlava monackého knížectví. Zeman ho přivítal i jako jednoho ze spříbuzněných potomků císaře Karla IV. Jako osobní dárek mu předal genealogický strom, který tuto spřízněnost dokazuje. Současně Albert II. přijal pozvání na oslavy 700. výročí narození Karla IV., které se uskuteční za rok v květnu.

"Pan prezident obdržel fotografii dědečka knížete Alberta II., a to Ludvíka II., který v roce 1938 obdržel z rukou prezidenta republika Edvarda Beneše Řád bílého lva," řekl Zemanův mluvčí Jiří Ovčáček.

Albert II. poznamenal, že se při své návštěvě chtěl poznat nejen se Zemanem, ale i s Čechy, "národem, jehož historické touhy, naděje a úspěchy jsme i přes geografickou vzdálenost vždy sledovali s velikým zájmem". "A teď, když jsem se díky vám dozvěděl, a také díky tomu rodokmenu, který jste mi laskavě předal, že jsme spřízněni s českými panovníky, tak mě to těší dvojnásob," uvedl.

Tisková konference s ním a Zemanem byla bez dotazů novinářů, což Zeman neopomněl glosovat. "Poučil jsem se, že při tiskové konferenci, které se účastní monarchové, či vládnoucí panovníci chcete-li, je novinářům zakázáno pokládat jakékoli otázky. Pokládám to za velmi užitečný zvyk a uvažuji o tom, že to zavedu na Pražském hradě jako permanentní zvyklost," řekl prezident, který novináře spíše nesnáší a nazývá je žumpou, póvlem nebo devianty.

tgbb. ( 12. dubna 2015 18:00 )

Miloval matku, ale nebyl připuštěn.

tgbg ( 9. dubna 2015 19:04 )

Rád bych znal ženu, která by s takovým bolševickým prasetem vlezla do postele!!!!

ingmarie ( 9. dubna 2015 17:16 )

Sem nemá cenu cokoliv psát . Vždycky tu naklonujou nicky a celý to zkazej.Jsou zhrzený ,že na diskuzi nemají dost inteligence.

ingmarie ( 9. dubna 2015 16:52 )

Stále šmíruju!

ingmarie ( 9. dubna 2015 16:52 )

Obrazovku ČT a TV NOVA ovládlo "monstrum" Monika Mac Donagh tak, už to víme, aneb kdo vede hysterickou mediální štvanici proti Zemanovi) Google o Monice MDP - 1. Bývalá studentská vůdkyně z r.1989, nyní pedagožka pražského centra New York University (protizemanovské červené karty rozdávala Šárka Kadlecová, bývalá zaměstnankyně Amerického velvyslanectví - jaká náhoda !). NYU je něco, jako byl dříve VUML, jen teď je to Havlismus. - 2. Monika MDP je vdaná za Ira, Petra Mac Donagha. - 3. Měla milenecký vztah s Lubomírem Zaorálkem a po jeho rozvodu s ním žila. Proto Zaorálek brojí proti Zemanovi ? - 4. Její dcera Emma Smetana je moderátorka TV Nova (narodila se v Paříži, kde M.Pajerová žila se svým prvním manželem Smetanou). Emma Smetana žije s muzikantem a hercem izraelského původu Jordanem Haj em. - 5. Sestrou Moniky Mac Donagh Pajerové, je "Biomasa" Kateřina Jacques (jméno má po francouzském exmanželovi Christianu Jacques). Jacques je partnerkou Martina Bursíka, předsedy strany Zelených a místopředsedy ODS Topolánkovy vlády. Porodila mu dceru Noemi. Bursík dříve žil s Monikou - nevlastní sestrou Jiřího Dien stbiera ml. Jiří Dienstbierst st. byl 4x ženatý, jeho třetí manželkou byla Květa Dienstbierová, bývalá manželka Ivana Havla. Ivan Havel je bratrem ex-prezidenta Václava Havla. Jiří Dienstbier ml. (protizemanovská klika v ČSSD) se narodil ve Washingtonu a je americ ký státní občan. - Klan organizující hysterické mediální a červeno-kartičkové kampaně proti Zemanovi.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud