Zeman se sekl? Gentlemanem prý nenazval Peroutka Hitlera, ale německého velvyslance

Autor: ČTK, haj - 
9. května 2015
16:00

Existuje novinový článek „Hitler je gentleman“, jehož autorem má být podle prezidenta Zemana (70) protektorátní novinář Ferdinand Peroutka? Deník Právo přinesl informaci o tom, že Peroutka mohl za gentlemana označit německého velvyslance, nikoliv Adolfa Hitlera. 

Spisovatel Jan Drda v roce 1958 v Literárních novinách napadá Peroutku kvůli schůzkám s předválečným německým velvyslancem v Československu Ernstem Eisenlohrem. Toho prý Peroutka označil za gentlemana, píše Právo.

Další indicii k hledání údajného článku Ferdinanda Peroutky s titulkem"Hitler je gentleman", na němž trvá prezident Miloš Zeman, prý nalezl Ústav pro českou literaturu.

Zeman se o Peroutkově údajném článku zmínil v lednovém projevu, aby prý dokázal, že i ten nejlepší novinář může selhat. Když se ozvala vnučka Ferdinanda Peroutky Terezie Kaslová a pohrozila žalobou, prezident slíbil, že Hrad bude článek hledat, a pokud neuspěje, Zeman se rád omluví.

„Já jsem připraven… omluvit se za to, že se ten článek nepodařilo objevit. Budu předpokládat, že až se jednou vynoří, že se zase mně omluví ti, kdo tvrdili, že tento článek neexistuje,“ nechal se tehdy slyšet Zeman.

Video Peroutkova vnučka: Ovčáček a Zeman kopají do mrtvoly mého dědy! -  David Vaníček, Jan Jedlička
 

handgood ( 11. května 2015 11:54 )

handgood ( 11. května 2015 11:52 )

rudyptak48 ( 11. května 2015 11:39 )

Ovčáček na hradě U koho se učil ovčák pomocníček, u kterého učitele, mistra obezliček. Jak ochránit baču před divokou zvěří, co se venku vzteká a skáče do dveří. Náš bača je nespokojen, bouří se mu stádce, zbytečně tím zaměstnává své odborné rádce. Chudák náš Ovčáček má hrozně moc práce, jak má z toho vybruslit a nebýt sám zrádce. Tohleto řemeslo je moc nebezpečné, pomluva a pravda, meče jsou dvousečné. Proč má náš prezident mluvčího Ovčáčka? Protože se točí jak ta dětská káča.

rudyptak48 ( 11. května 2015 11:38 )

Lidový prezident Zemane, Zemane, tvé slavné bonmoty, jsou tak věrohodné, jak falešné noty. Seš přece prezident, proč by ses omlouval, stojíš nad zákonem, kdo by tě žaloval. Jen chudák senilní má rád tvé výroky, myšlenky stupidní, patří jen do stoky. Oblečen ve špínu, v prasečím kožichu, házíš po nás hnojem a my jsme potichu. Chceš být velkým hráčem mezi prezidenty, z hradu si vytvořil rozum na patenty. Tak velkého machra hrad ještě neviděl, i ten Milouš Jakeš moc by ti záviděl. Před naším Milošem není žádný čistý, Peroutka a Seifert byli prý nacisti. Ovčáček teď prohledává snad všechny archívy, pro Miloše objevuje jenom další špíny. Sliby, chyby, to zná každé dítě, a ty tvé bonmoty, ty už nespasí tě. Hloupých slibů byla již hromada, i ta naše sametová přesně tak dopadla. Ta tvá kamarila je skvost mezi skvosty, odborníků málo a lokajů spousty. Poděkujme Moskvě, že nám tolik dala, stvořila nám androida, prezidenta práva.

oldedek ( 10. května 2015 10:28 )

Citát Zemana: 40. Politik může být milován, politik může být nenáviděn, ale politik se nikdy nesmí stát směšný....!!! Z toho je patrné, že Míla není mrzák až tak na nohy i když šmajdá - u něj to vychází z jeho staříčkovské "bedny" - tu už nespraví ani svými oblíbenými iontovými nápoji !!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud