Slovenský expremiér Dzurinda: Stane se poradcem ukrajinského prezidenta Porošenka!

Autor: shp - 
27. 4. 2015
21:41

Někdejší slovenský premiér Mikuláš Dzurinda bude jedním ze zahraničních poradců ukrajinské vlády a prezidenta země Petra Porošenka. Podle vlastních slov má nepokoji zmítané zemi co nabídnout.

V první řadě chci nabídnout svou osobní zkušenost z toho, jak jsme se dostali z politické izolace a hospodářské situace,“ řekl Dzurinda podle webu Pravda.sk. Expremiér Slovenska také poznamenal, že jsou obě země odlišné, ale mají spoustu společného.

Společné máme například úsilí v oblasti reforem,“ řekl slovenský expremiér. „V první řadě je potřebné na Ukrajině doregulovat ceny energie a zbavit společnost byrokracie,“ dodal Dzurinda.

Už nyní pracuje přímo v ukrajinské vládě několik cizinců. Američanka Natalija Jaresko s ukrajinským pasem je ministryní financí. Poradcem nejvyšších ukrajinských představitelů jsou i gruzínský exprezident Michail Saakašvili nebo slovenský exministr financí Ivan Mikloš.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tgbg ( 29. dubna 2015 10:33 )

Jenom aby rusáci nenechali Dzurindu zastřelit, jako Němcova. Putler zase něco vymyslí. Je to fašistický lump.

kobyla1 ( 29. dubna 2015 09:21 )

Dobře ti tak Porošenko......

salto ( 28. dubna 2015 10:05 )

Ještě bych tam přihodil Kalouska

tomik007 ( 27. dubna 2015 22:43 )

Jako kdyby na tom Ukrajinci uz nebyli takhle dost blbe.

decathklon ( 27. dubna 2015 22:20 )

Livie se dál na východ neposune?

Zobrazit celou diskusi
Další videa