Porošenko pozve na Ukrajinu mírové jednotky: Rusko podle něj neplní mírové dohody!

Autor: ČTK - 
18. února 2015
21:53

Ukrajinský prezident Petro Porošenko dnes večer na zasedání bezpečnostní rady státu navrhl zvážit pozvání mezinárodních mírových jednotek na území Ukrajiny. Odůvodnil to tím, že Rusko podle něj neplní mírové dohody. Po případném přijetí rozhodnutí hodlá prezident zahájit konzultace se zahraničními partnery o této otázce. 

"Navrhl jsem bezpečnostní radě posoudit otázku pozvání mírové mise na Ukrajinu. Myslím, že by bylo nejlepší, kdyby to byla policejní mise Evropské unie," řekl Porošenko podle agentury TASS. Podle agentury RIA Novosti prezident zároveň hovořil o přizvání "mírové mise OSN", která by působila "na základě zmocnění Rady bezpečnosti OSN". 

Porošenkovo vystoupení na bezpečnostní radě, přenášené v přímém televizním přenosu, následovalo po dnešním ústupu ukrajinských sil ze strategicky položeného města Debalceve na východě Ukrajiny. 

Prezident rovněž radě a parlamentu navrhl změny v zákonu o válečném stavu, aby usnadnil obranu země. 

Z Debalceve se podle Porošenka dosud stáhlo 2475 ukrajinských vojáků, a to i s téměř 200 kusy vojenské techniky. "Vojáci splnili svou povinnost. Dokázali, že Ukrajina plní minské dohody," zdůraznil. 

kobyla1 ( 19. února 2015 17:06 )

tgbb.:Ty už sám nevíš co tlacháš ty vyhřezlej konečníku

kobyla1 ( 19. února 2015 17:05 )

Co to hulíš za matroš ty praču.ráku?

kobyla1 ( 19. února 2015 17:03 )

Co to ten fašistickej čokoládovej debil kecá? Jaký že Rusko neplní dohody o míru? pokud vím, tak tam neválčí ukrajina a Rusko, ale Ukrajinci tam válčí proti Ukrajincům, kteří mají ruské kořeny. ten vůl z kyjeva už fakt neví jakou hovadinu by vypustil z tlamy Rusko zde působí jako prostředník. Kdyby Rusko opravdu válčilo proti Ukrajině, tak už tihle debilové jako Porošenko nebo Jaceňuk visí na kandelábrech a Ukrajina by byla osvobozená od fašounů a byl by klid

osetrovatel_pavla219 ( 19. února 2015 11:56 )

OSN proti Putinově armádě na Ukrajině nepůjde.

marais ( 19. února 2015 09:58 )

Co dodat, už aby přestali válčit i tak je východ UA totálně zničený!!!!!!!!! AŤ ŽIJE MÍR !!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud