Kovboj Sobotka: Zahájil v Americe stavbu nové české sokolovny!

Autor: ČTK, tp - 
20. listopadu 2014
23:15

Český premiér Bohuslav Sobotka spolu s texaským guvernérem Rickem Perrym slavnostně zahájil stavbu nové tělocvičny Sokola v texaském Westu. Starou sportovní halu zničil loňský výbuch zdejší továrny na hnojiva.

„Velmi bych si přál, aby tato nová sokolovna symbolizovala sounáležitost a ochotu pomoci v době nouze,“ poznamenal Sobotka na slavnostním shromáždění, kterého se zúčastnily asi dvě stovky lidí, řada v českých krojích nebo v tričkách se znakem Sokola a nápisem „Byli jsme a budeme“. „Děsivý výbuch 17. dubna 2013, při němž zemřelo 15 mladých lidí tady ve Westu, mnou hluboce otřásl a vyvolal v České republice hlubokou vlnu solidarity,“ uvedl také Sobotka.

Připomněl, že česká vláda tehdy jen týden po tragédii rozhodla o podpoře ve výši čtyř milionů korun na výstavbu nové sokolovny. Perry zase vyzdvihl statečnost a silný duch místní komunity, které lidem pomohly jít dál i po neštěstí. „Komunita je to, co nám pomáhá překonat tragédie. Je to sdílená bolest, v níž nacházíme útěchu a sílu,“ zdůraznil. „Nevím, zda byste v Americe našel místo, kde byste se mohl cítit více doma,“ řekl pak guvernér Sobotkovi v narážce na vysoký počet potomků českých přistěhovalců, který dodnes ve Westu žije.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

tgbb. ( 21. listopadu 2014 22:24 )

Jako podpapírák.

tomik007 ( 21. listopadu 2014 21:02 )

toho nezamaskuje ani burka

beruska.07 ( 21. listopadu 2014 18:44 )

https://www.facebook.com/nahrdelniky.naramky?ref=profile Pro velký zájem je Akce * sleva 10% na veškeré zboží + poštovné zdarma za nákup nad 500,- * prodloužena do 15.12. Objednávky pište do komentářů k vybranému zboží.  

zkzkz ( 21. listopadu 2014 14:14 )

Když ji zahájil,tak ji může stavě i dokončit!!

ninka64 ( 21. listopadu 2014 11:02 )

JJ a je jejich, tak to dělá CIA se všemi politiky ,novináři a pod, zaplatí jim výlet po USA a jsou jejich.....http://www.alternews.cz/nemecky-novinar-udo-ulfkotte-vypovida-tom-jak-siril-mediich-lzi-k tere-po-nem-chtela-cia/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud